logo miasta - trzy kolorowe spichrze

WOŚP po raz kolejny zagra także w Bydgoszczy!
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 26. Jak co roku Bydgoszcz aktywnie włącza się w akcję – na ulicach pieniądze zbierać będą wolontariusze. Wśród nich kwestować będzie także prezydent Rafał Bruski.


14 stycznia setki wolontariuszy wyjdą z puszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ulice Bydgoszczy. W tym roku WOŚP zbiera datki na pomoc dla noworodków na oddziałach neonatologicznych. W Bydgoszczy pieniądze zbierać będzie niemal 700 wolontariuszy. Wśród nich jest prezydent Rafał Bruski. – Bydgoszcz zawsze aktywnie włączała się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Bo też praca na rzecz społeczeństwa, jaką wykonuje Jurek Owsiak jest  czymś niezwykłym, a ludzi którym pomógł nie da się już chyba zliczyć. Dlatego w tym roku postanowiłem sam zostać wolontariuszem i osobiście zbierać datki do puszki WOŚP – mówi Rafał Bruski. 

Prezydent przekazał także na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pióro w etui, którym Witalij Kliczko – Mer Kijowa, podpisał 17 czerwca 2015 roku w bydgoskim ratuszu memorandum o wieloletniej współpracy z PESA Bydgoszcz S.A. Do pióra zostanie dołączone pamiątkowe, oprawione zdjęcie ze spotkania.

W dniu finału, 14 stycznia na Starym Rynku odbędzie się koncert – od godziny 12.00 na scenie prezentować będą się tancerze, a następnie zagrają m. in. easy.lovers, Hemp Gru i Monika Lewczuk. Tradycyjnie o godz. 20.00 na rynku odbędzie się światełko do nieba, czyli pokaz fajerwerków symbolicznie kończący zbiórki pieniędzy na WOŚP w całej Polsce.

Podczas 26 finału WOŚP sporo działo się będzie także w Miejskim Centrum Kultury. Od godz. 12.00 na dzieci czekać będzie wielki plac Lego oraz kącik plastyczny. Na dzieci czekać będzie także Szpital Pluszowego Misia. Oprócz tego, chętni będą mogli zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Będą też stanowiska do zbadania poziomu cukru we krwi i ciśnienia.

W finał WOŚP zaangażowali się także studenci Uniwersytetu Technologiczno – Przyrodniczego, którzy we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa zorganizuje Wampiriadę, czyli honorowe oddawanie krwi. W Hali Pomp Muzeum Wodociągów przy Gdańskiej 242 atrakcje związane z tegorocznym, 26. już finałem WOŚP będą trwały przez dwa dni. W sobotę i niedzielę zaplanowano tam koncerty w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej Yamaha.

Z kolei w CH Focus Park odbędzie się akcja charytatywna „Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”. Impreza polega na wiosłowaniu na ergometrach wioślarskich i kajakowych. W wydarzeniu o zwycięstwo będą rywalizowały Miasta: Poznań, Gdańsk, Warszawa, Toruń, Bydgoszcz.

Ruszyły także aukcje internetowe ( www.wosp.bydgoszcz.com)- wśród nich obrazy, kask bydgoskiego żużlowca, a także przejażdżka rowerem z Radosławem Sikorskim.

Program koncertu na Starym Rynku w Bydgoszczy: 12:00 – Szkoła Tańca BOHEMA 13:00 – Studio Tańca Bailamos 14:00 – easy.lovers 15:00 – Mislead 16:00 – MałyZdużyM 17:00 – BydziaComBand 18:00 – OmnimOdO 19:00 – Hemp Gru 20:00 – Światełko do nieba 20:15 – Monika Lewczuk