logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Wodne szaleństwo na Wyspie Młyńskiej
W najbliższą sobotę (4 sierpnia) na Wyspie Młyńskiej odbędą się wyjątkowe zawody wakesurferskie. Wodne szaleństwo to jednak nie wszystko, co na ten dzień planują organizatorzy. Koncerty, warsztaty djskie czy taneczne – a po zmroku nocny pokaz wakesurfowy.


Wakesurf to dynamicznie rozwijający się sport, który daje możliwość wszystkim miłośnikom wielkich fal do realizowania swojej pasji w naszych warunkach klimatycznych, bez oceanu. Zawodnik płynie na fali która jest wytwarzana przez specjalnie skonstruowaną łódź poruszającą się z prędkością około 16 km/h. O rosnącej popularności wakesurfu świadczy nie tylko coraz większa liczba fanów tego sportu, ale też coraz odważniejsze i skomplikowane "przejazdy" i zgłoszenia do zawodów.

 

4 sierpnia w samym sercu Bydgoszczy, na Wyspie Młyńskiej odbędą się wyjątkowe zawody wakesurferskie, a Brda stanie się areną bitwy najlepszych wakesurferów. Zawodnicy zaczną kwalifikacje od godziny 11, a zawody potrwają do 21:00. Pojedynki z wody transmitowane będą na telebimie zainstalowanym na Wyspie Młyńskiej, tak żeby każdy mógł dokładnie zobaczyć, jak wakesurferzy pokonują fale. Dodatkowo, w specjalnie utworzonym miasteczku WakeGP, będzie można posłuchać koncertu i setów djskich, które zapewni wytwórnia Prosto Label. Po zmroku odbędzie się nocny pokaz wakesurfowy na rozświetlonej LEDami desce i łodzi MasterCraft.

Wydarzenie organizowane pod patronatem Miasta Bydgoszczy.

WakeGP Bydgoszcz, 4 sierpnia 2018, Wyspa Młyńska, od godz. 11:00, wstęp wolny.

Więcej informacji o wydarzeniu TUTAJ.