logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Woda Bydgoska dostarczyła spodziewanych emocji
Blisko 400 zawodniczek i zawodników z kraju i z zagranicy wzięło udział w kolejnej edycji Wody Bydgoskiej. Pogoda na Wyspie Młyńskiej dopisała, a zawodnicy zmierzyli się z rzeką Brdą przy dopingu kibiców oraz prezydenta Rafała Bruskiego. Przedstawiamy listę zwycięzców najciekawszych zawodów pływackich rozgrywanych w Bydgoszczy.


Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili uczestnicy płynący na dystansie 650 metrów, który był najliczniej obsadzony. Ponad 150 osób o godzinie 11 rozpoczęło walkę o jak najlepszy czas. Zwycięzcy Mikołajowi Jednaszewskiemu pokonanie dystansu zajęło niespełna osiem minut (7:46). Jako drugi z wody wyszedł Guliński Maciej (8:13), zaraz za nim zajmując trzecią pozycję bydgoszczanin Bartosz Ciężki (8:17). Bardzo dobre czasy na tym dystansie odnotowały także Panie. Jako pierwsza do mety dopłynęła Sadowska Dominika (9:13),  zaraz za nią dwie bydgoszczanki Aleksandra Dudek (9:14) i Dominika Ronkiewicz (9:43). Wszyscy zawodnicy na mecie odebrali pamiątkowy medal. 

Wiele emocji dostarczyły też kolejne starty. Sporo powodów do radości mieli przedstawiciele klubu MTP Kormoran Olsztyn, których w Bydgoszczy wspierała sporo grupa kibiców. Na dystansie 1600 m triumfował Jacek Nowacki, a na 2800 m najlepszy był jego kolega klubowy Szymon Kapała (33:10). Pierwsza trójka Panów na dystansie 1600 m to: Jacek Nowacki (17:27), Kacper Szczepański (17:32) i Bartosz Kapała (17:39). Wśród Pań najlepsza okazała się Alicja Figas (19:33), drugie miejsce zajęła Roksana Sujkowska (19:34), a trzecia była Hanna Bakuniak (20:02). 

Ponad trzydziestominutową walkę z nurtem rzeki Brdy stoczyli śmiałkowie na dystansie 2800 m. Najlepsi Panowie to Kapała Szymon (33:10), Piotr Woźniak (34:05) i Konrad Kozłowski (35:30). Bardzo dobre wyniki wśród Pań odnotowały Martyna Kraszewska (36:28), Karolina Szalast (36:54), Kinga Paradowska (37:50). Na najlepszych na dwóch najdłuższych dystansach czekały nagrody pieniężne. 

W poniedziałek (15.08) sporo też działo się na Wyspie Młyńskiej. Przez cały dzień zawody odwiedziło kilka tysięcy osób. Atrakcji nie brakowało dla najmłodszych, którzy mogli skorzystać m.in. z dmuchanego toru przeszkód. Zainteresowaniem cieszył się też event "Zero jest OK" Fundacji Otylii Jędrzejczak. Nasza złota medalistka olimpijska w pływaniu opowiadała, jak ważna jest świadomość tego, jakim żywiołem jest woda. 

- Dzisiaj jesteśmy w Bydgoszczy, podczas Wody Bydgoskiej, gdzie startują wszyscy, którzy kochają pływanie, są świadomi bezpieczeństwa nad wodą. Ale niestety nie wszyscy tak podchodzą do wody. Ciągle trzeba mówić o prewencji przebywania nad wodą. Stąd nasza akcja "Zero jest OK". Zero dlatego, że zero utonięć każdego dnia - mówiła Otylia Jędrzejczak.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii zdjęć na naszym miejskim facebooku: bydgoszcz.pl | Facebook .

 .