logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Wielki jubileusz SP 10
Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Kochanowskiego, obchodzi w tym roku jubileusz 70-lecia. To wspaniała okazja do wspomnień z lat dzieciństwa i młodości oraz powrót myślami do osób, które tworzyły to miejsce i przyczyniły się do powstania bogatego dorobku szkoły.


Dzisiejsza (26.04) uroczystość obchodów 70-lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Sportowymi przy ul. Śląskiej 7, była wyjątkową okazją do wspomnień, które, choć minione, zawsze pozostają w pamięci. Dzień ten skłaniał do refleksji i kreślenia planów na przyszłość. Zaproszeni goście składali życzenia, gratulacje, kwiaty oraz upominki.

Zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz w imieniu Prezydenta Rafała Bruskiego wręczyła na ręce dyrektora Waldemara Parszyka list gratulacyjny oraz Medal Prezydenta Miasta dla szkoły. Iwona Waszkiewicz pogratulowała i podziękowała wszystkim byłym dyrektorom, pedagogom, wychowawcom oraz pracownikom administracji związanym w placówką w przeszłości  i dziś. „Chciałabym w imieniu Prezydenta Rafała Bruskiego złożyć serdeczne życzenia i przekazać pozdrowienia. Jesteśmy w szkole niezwykłej, która może pochwalić się sukcesami i w której panuje szczególna atmosfera. W dniu 70. rocznicy  działalności dydaktyczno – wychowawczej kieruję gratulację oraz wyrazy uznania  w stronę wszystkich osób, które na przestrzeni lat swoim zaangażowaniem, kreatywną postawą i twórczym talentem pedagogicznym, przyczyniły się do zgłębiania tajników wiedzy wśród uczniów. Czasem zaproszeni goście mają osobisty związek ze szkołą. Tak jest dziś ze mną. Uczęszczałam do tej szkoły od klasy 1 do 5. Moja mama uczyła tutaj języka polskiego. Zawsze bardzo miło te lata wspominam"- mówiła Iwona Waszkiewicz.

Z kolei dyrekcja SP 10 wręczyła okolicznościowe medale dla Przyjaciół Szkoły – medal otrzymała także zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz dla „przyjaciela, który pomaga w najtrudniejszych sprawach, kto jest zawsze tam gdzie można pomóc, kto potrafi pochwalić i upomnieć kiedy trzeba”. Po części oficjalnej zaprezentowano program artystyczny.Podczas uroczystości przed budynkiem szkoły odsłonięto trzy pamiątkowe tablice. Pierwsza z nich przedstawia historię małej ojczyzny, czyli  historię Okola. Następna zachęci bydgoszczanki i bydgoszczan do spaceru po osiedlu - od ronda Grunwaldzkiego aż nad Kanał Bydgoski. Ostatnia to ukłon w stronę szkoły i historii ulicy Śląskiej.  

Warto wiedzieć
Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Sportowymi przy ul. Śląskiej 7 to trzypiętrowy budynek o łącznej powierzchni 4000 m2, usytuowany jest w dzielnicy Okole niedaleko Multikina. Szkoła dysponuje dobrze wyposażoną biblioteką szkolną i pracownią multimedialną. W szkole odbywają się zajęcia artystyczne, ruchowe, komputerowe, pomoc w odrabianiu zadań domowych, konkursy. Szkoła współpracuję z Wyższą Szkołą Gospodarki, Integracyjną Świetlicą Romską, Multikinem, Domem Kultury nr 4, Filharmonią Pomorską, Kinoteatrem„ Adria", Pałacem Młodzieży. Od 2015 roku również współpracuje z Akademią Przyszłości. Placówka prowadzi oddziały sportowe o profilu kajakarskim. Wiekowy budynek przeszedł szereg modernizacji a od niedawna uczniowie mogą korzystać z nowego orlika. SP 10 to szkoła otwarta na trendy w wychowaniu i nauczaniu. W jej murach naukę pobiera międzynarodowe grono uczniów. To dzieci z Ukrainy, Białorusi, Filipin oraz Romowie. Od przeszło roku szkolna czytelnia multimedialna nosi imię Papuszy. Tam też znajduje się popiersie romskiej poetki pochowanej w Inowrocławiu.