logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Wielki finał WOŚP – będzie się działo!
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 26. W niedzielę 14 stycznia na ulicach Bydgoszczy datki do puszek zbierać będzie niemal 700 wolontariuszy. Przygotowano też sporo atrakcji dla mieszkańców na Starym Rynku. Ruszyły też internetowe aukcje – wśród licytowanych przedmiotów jest pióro podarowane przez prezydenta Rafała Bruskiego.


W tym roku WOŚP zbiera datki na pomoc dla noworodków na oddziałach neonatologicznych. W Bydgoszczy pieniądze zbierać będzie niemal 700 wolontariuszy. Jednym z nich jest prezydent Rafał Bruski, który także kwestować będzie na rzecz Wielkiej Orkiestry.


W dniu finału, 14 stycznia na Starym Rynku odbędzie się koncert – od godziny 12.00 na scenie prezentować będą się tancerze, a następnie zagrają m. in. easy.lovers, Hemp Gru i Monika Lewczuk. Tradycyjnie o godz. 20.00 na rynku odbędzie się światełko do nieba, czyli pokaz fajerwerków symbolicznie kończący zbiórki pieniędzy na WOŚP w całej Polsce.


Na Starym Rynku pojawią się też MotoDawcy Uśmiechu. Moto DawcyUśmiechu. Ci ludzie z pasją przygotowali dla bydgoszczan wiele atrakcji – będą z nimi Quad Team Bydgoszcz, Klasyki oraz Muzeum Telefonów Komórkowych. Pojawią się także żywe maskotki: Myszka Micki i Mini, para Minionków i dzielny Lew, z którymi mieszkańcy będą mogli zrobić sobie zdjęcie.

Podczas 26 finału WOŚP sporo działo się będzie także w Miejskim Centrum Kultury. Od godz. 12.00 na dzieci czekać będzie wielki plac Lego oraz kącik plastyczny. Na dzieci czekać będzie także Szpital Pluszowego Misia. Oprócz tego, chętni będą mogli zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Będą też stanowiska do zbadania poziomu cukru we krwi i ciśnienia.

Do akcji włączyła się także Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna – wraz z Muzeum Konsol i Gier Wideo PreHistoria.pl organizuje wspólne granie w hitowe gry komputerowe sprzed lat. Będzie także możliwość obejrzenia unikalnych eksponatów konsol wideo.

W finał WOŚP zaangażowali się także studenci Uniwersytetu Technologiczno – Przyrodniczego, którzy we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa zorganizuje Wampiriadę, czyli honorowe oddawanie krwi. W Hali Pomp Muzeum Wodociągów przy Gdańskiej 242 atrakcje związane z tegorocznym, 26. już finałem WOŚP będą trwały przez dwa dni. W sobotę i niedzielę zaplanowano tam koncerty w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej Yamaha.

Z kolei w CH Focus Park odbędzie się akcja charytatywna „Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy”. Impreza polega na wiosłowaniu na ergometrach wioślarskich i kajakowych. W wydarzeniu o zwycięstwo będą rywalizowały Miasta: Poznań, Gdańsk, Warszawa, Toruń, Bydgoszcz.

Ruszyły także aukcje internetowe. Wśród licytowanych przedmiotów jest wieczne pióro przekazane przez prezydenta Rafała Bruskiego. To pióro, którym Witalij Kliczko – Mer Kijowa, podpisał 17 czerwca 2015 roku w bydgoskim ratuszu memorandum o wieloletniej współpracy z PESA Bydgoszcz S.A. Do pióra zostanie dołączone pamiątkowe, oprawione zdjęcie ze spotkania (licytuj TUTAJ).

Wszystkie bydgoskie aukcje na stronie www.wosp.bydgoszcz.copm (zakładka „aukcje).