logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Wielkanoc na bydgoskich kartkach
Dzieci i młodzież z Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych wzięły udział w konkursie na zaprojektowanie kartki świątecznej z motywem naszego miasta. Najciekawsze prace zostały wysłane do ważnych osobistości jako życzenia od Przewodniczącej Rady Miasta i Prezydenta.


Spośród 40 nadesłanych prac, wybrano 3 prace, które w formie świątecznej kartki przesłano do ważnych osobistości związanych z naszym miastem i partnerów krajowych. Autorami nagrodzonych prac są: 16-letnia Julia, 17-letnia Julia  i 9-letni Mateusz.

Dodatkowo, wyróżnionych zostało 10 prac. Autorzy wszystkich wyróżnionych prac otrzymali upominki z rąk prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego i przewodniczącej Rady Miasta Moniki Matowskiej.

Podopieczni BZPOW zaprojektowali swoje prace przy użyciu różnych technik plastycznych, takich jak rysowanie, malowanie, wyklejanie i wyszywanie. Każda z nich zawierała motyw bydgoski, taki jak spichrza, rzeźbę Przechodzącego przez rzekę i inne.

Uczestnicy konkursu otrzymali również zaprojektowane przez siebie kartki, z możliwością wysłania dowolnych życzeń do najbliższych.