logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Wiecha zawisła nad biurowcem w centrum miasta
Ostatnie piętro biurowca najwyższej klasy przy Placu Kościeleckich zostało ukończone. W czwartek 8 lutego uroczyście zawieszono wiechę na piątej kondygnacji budynku Immobile K3.


Immobile K3 to pierwszy biurowiec klasy A, który powstaje w Bydgoszczy. Na 5 kondygnacjach nadziemnych będzie w sumie 8800 metrów kwadratowych powierzchni biurowych i handlowych przeznaczonych do najmu.

W czwartek 8 lutego nad budynkiem zawieszono wiechę – na uroczystości obecni byli m. in. prezydent Rafał Bruski, Rafał Jerzy - prezes zarządu Grupy Kapitałowej Immobile S.A., projektanci i architekci, a także członkowie zarządu CDI 2 sp. z o. o.

- Takie inwestycje dobrze oddają  dynamikę zmian zachodzących w Bydgoszczy – mówi prezydent Rafał Bruski. - Inwestorzy lokują w Bydgoszczy nie tylko coraz więcej firm  produkcyjnych, bo jednocześnie tworzone są bardzo atrakcyjne miejsca pracy w sektorze usług.  Dzięki takim projektom w sposób kompleksowy zmienia się też wizerunek salonu Bydgoszczy. Mając na uwadze tak ambitne przedsięwzięcia ze strony prywatnych inwestorów, staramy się je uzupełniać zadaniami publicznymi. Budowa tego biurowca, a także remonty i rozbudowy kolejnych budynków  istotnie wpłynęły na decyzje o rozpoczęciu prac nad rewitalizacją placu Kościeleckich i hali targowej.

Na parterze przewidziano lokale usługowo - handlowe natomiast na wyższych kondygnacjach znajdą się powierzchnie biurowe. Pojazdy będą parkować na dwóch podziemnych kondygnacjach. Znajdzie się tam  80 miejsc parkingowych, jak również wydzielony parking dla rowerów z węzłami sanitarnymi. W budynku znajdować się będą także lobby i recepcja oraz windy.

Biurowiec wyróżnia się przede wszystkim nowoczesną elewacją, współgrającą z historyczną zabudową Starego Miasta - zadbano o wyraźne linie gzymsów i elementy dekoracyjne, a dominującymi materiałami są szkło oraz kamienne okładziny.

Budynek IMMOBILE K3 ma być ukończony w drugiej połowie roku. Inwestycja jest realizowana przez spółkę CDI Konsultanci Budowlani. Inwestorem jest spółka celowa - CDI 2 Sp. z o.o. Obydwie firmy wchodzą w skład grupy kapitałowej Immobile.