logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Wesprzyj WOŚP i licytuj!
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz dwudziesty siódmy – w niedzielę 13 stycznia m.in. w Miejskim Centrum Kultury i na Torbydzie odbędą się liczne atrakcje dla mieszkańców wspierających zbiórkę. Ruszyły także internetowe licytacje pod kuratelą bydgoskiego sztabu WOŚP.


W tym roku pieniądze zbierane są na zakup urządzeń medycznych dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Główne orkiestrowe wydarzenia zaplanowane są w Miejskim Centrum Kultury, gdzie wstępem na wszystkie wydarzenia jest datek do orkiestrowej puszki. Na seanse filmowe i wymyBAJĘ obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie MCK. Atrakcje przewidziane są również na Torbydzie. Od godziny 12:00 odbędą się pokazy taneczne i koncerty. Będzie także sporo militarnych samochodów czy kuchnia polowa. Obecni będą także motocykliści z bydgoskiego Bractwa HD oraz MotoDawcy Uśmiechu. O godzinie 20:00 tradycyjnie puścimy Światełko do nieba.

Program wszystkich wydarzeń znajduję się TUTAJ.

Ruszyły także internetowe aukcje – wśród licytowanych przedmiotów jest przelot samolotem nad Bydgoszczą w towarzystwie prezydenta Rafała Bruskiego przygotowany wspólnie z Aeroklubem Bydgoskim (TUTAJ ).

Prezydent przekazał na aukcję także obraz bydgoskiej malarki, który powstał z okazji premiery filmu promocyjnego miasta „Bydgoszcz – emocje gwarantowane” i został podarowany prezydentowi przez firmę Oponeo. Autorka przedstawiła samochód rajdowy, nawiązujący do scen z filmy, brawurowego przejazdu bydgoskiego kierowcy rajdowego Marcina Gagackiego (TUTAJ).

Swoją cegiełkę do WOŚP dorzuciła także Bydgoska Straż Miejska,  która oferuje spędzenie dnia z psami służbowymi i obejrzenie profesjonalnego szkolenia owczarków.

Wszystkie bydgoskie aukcje dostępne są na stronie: aukcje.wosp.org.pl/listing

Warto wspomnieć, że wszyscy wolontariusze w dniu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą mogli się ogrzać, skorzystać z toalety, odpocząć, zjeść ciepły posiłek i napić się ciepłej herbaty w godzinach od 11:00 do 20:00 w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu znajdującym się przy Gdańskiej 5. Więcej informacji TUTAJ.