logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Wejdź do atelier bydgoskich artystów
Zazwyczaj wstęp do nich mają nieliczni, a kulisy pracy często są pilnie strzeżone – pracownie artystyczne, miejsca, w których rodzi się sztuka stoją teraz przed Wami otworem. Zapraszamy na kolejne odcinki cyklu Galerii Wspólnej, w którym można podejrzeć bydgoskich artystów przy pracy. Tym razem odwiedzimy pracownię Marty Filipiak i Łukasza Owczarzaka.


Przez ostatnie długie miesiące miłośnicy sztuki nie mieli okazji do obcowania z nią na żywo – zamknięte z powodu pandemii galerie sztuki i muzea, odwołane wernisaże i eventy artystyczne, nie uśpiły jednak twórczej inwencji artystów. Ci tworzą bez względu na okoliczności. Zamknięci w swoich pracowniach, intymnych miejscach kreacji, postanowili zaprosić Was do siebie – w ramach cyklu „Za progami pracowni”. Tym razem zapraszamy do pracowni Marty Filipiak i Łukasza Owczarzaka.

Drzwi do pracowni otworzą się o godz. 18:00 na facebooku Galerii Wspólnej, link TUTAJ. Wstęp wolny.


Marta Filipiak – malarka, reżyserka kina niezależnego związana z Bydgoszczą. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Od kilku lat wychodzi poza przestrzeń jaką daje malarstwo i rysunek tworząc eksperymentalne projekty filmowe, które realizuje z przyjaciółmi. W 2007 roku rozpoczęła działania edukacyjno-animacyjne, wykorzystując różne formy ekspresji artystycznej. Efektem tych działań jest zawiązanie się grupy artystycznej Czarny Karzeł.

Łukasz Owczarzak – fotograf, operator i montażysta; projektuje plakaty, wnętrza, prowadzi warsztaty fotograficzno-filmowe dla dzieci i dorosłych. Beneficjent stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Bydgoszczy (2013) oraz Polskiego Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych PSC (2014). Brał udział w wystawach zbiorowych oraz indywidualnych. Członek grupy “Czarny Karzeł” i Fundacji Kultury ROZRUCH. Od 2013 współpracuje z reżyserem Bogdanem Dziworskim.