logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Weekend w teatrze
W najbliższy weekend, 11 i 12 września, Teatr Polskie w Bydgoszczy zaprasza na dwa spektakle – „Maszyna” w reżyserii Jagody Szelc oraz „Ach, jeżeli przyjdę dać, tak okrutne, moje ostatnie pożegnanie” w reżyserii Klaudii Hartung-Wójciak. Widzowie, którzy chcieliby poznać kulisy powstawania ostatniego spektaklu, będą mogli wziąć udział w warsztatach z reżyserką.


Teatralny weekend - 11 i 12 września otworzą pokazy spektaklu „Maszyna” w reżyserii Jagody Szelc. Spektakl, który inspirowany jest „Kolonią karną” Franza Kafki, zostanie zaprezentowany bydgoskiej publiczności w sobotę o godz. 17.00 oraz w niedzielę o godz. 17.00 na dużej scenie TPB. W spektaklu, który jest debiutem teatralnym reżyserki filmowej Jagody Szelc, występują aktorzy bydgoskiego teatru w składzie: Sara Celler-Jezierska, Michalina Rodak, Małgorzata Trofimiuk, Mirosław Guzowski, Damian Kwiatkowski oraz Jerzy Pożarowski. Warto przypomnieć, że bydgoska produkcja została zakwalifikowana do 27. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Także w sobotę i niedzielę o godz. 20.00, do auli I Liceum Ogólnokształcącego, po wakacyjnej przerwie, powróci spektakl „Ach, jeżeli przyjdę dać, tak okrutne, moje ostatnie pożegnanie” w reżyserii Klaudii Hartung-Wójciak. Twórcy spektaklu, który inspirowany jest „Antygoną” Sofoklesa, próbują odpowiedzieć na pytania: jak i kogo upamiętniać? Dlaczego warto histeryzować i konspirować? Dlaczego Wenus z Milo jest atrakcyjniejsza bez rąk? Czy Antygona ożywa jako melodramat?

Przed pierwszym pokazem spektaklu „Ach, jeżeli…” – 11 września o godz. 17.00, widzowie będą mogli porozmawiać na żywo z reżyserką Klaudią Hartung-Wójciak na temat spektaklu. To wszystko w ramach warsztatów reżyserskich pt. ODZYSKIWANIE SPOJRZENIA. WARSZTAT METODOLOGICZNY Z UPAMIĘTNIEŃ, HISTERII I KONSPIRACJI, które odbędą się w I Liceum Ogólnokształcącym. Uczestnicy spotkania usłyszą o procesie tworzenia spektaklu, ożywianiu klasycznego dzieła, inspiracjach, zarysie historii lamentu w starożytnej Grecji w kontekście tragedii „Antygony”. Druga część spotkania będzie miała charakter warsztatu storytellingowego z plotki i konspiracji. Uczestnicy w ramach warsztatu będą mogli spróbować wytworzyć „alternatywne” strategie żałobne i upamiętniające w ramach praktyk improwizacyjnych.

Warsztaty dedykowane są wszystkim widzom, powyżej 16.roku życia. Bilety na warsztaty, w cenie 10 zł/os. są dostępne w kasie biletowej Teatru oraz na stronie www.teatrpolski.pl w zakładce „KUP BILET ONLINE”. Wszystkie osoby, biorące udział w warsztacie są uprawnione do zakupu biletu ulgowego na wrześniowe pokazy spektaklu "Ach, jeżeli przyjdę dać, tak okrutne, moje ostatnie pożegnanie".

Bilety na wrześniowe wydarzenia do nabycia w kasie Teatru Polskiego i poprzez stronę www.teatrpolski.pl w zakładce KUP BILET.

 

fot. Natalia Kabanow