logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Weekend 24-26 marca. Zapowiada się ciekawie
Przed nami ostatni marcowy weekend. Pogoda ma dopisać dlatego zapraszamy na spacery. Przy okazji będziemy mogli też posprzątać trochę Bydgoszcz.


Wyjątkowy film w Kinie Orzeł

24 marca (piątek, godz. 18.30) / Kino Orzeł, ul. Marcinkowskiego 12

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na film "Gdyby żółwie mogły latać". Jego twórcą jest wybitny kurdyjski reżyser Bahman Ghobadi, który pojawi się w Bydgoszczy i po seansie spotka z publicznością. Więcej TUTAJ.

Zapraszamy do filharmonii

24 marca (piątek, godz. 19) / Filharmonia Pomorska, ul. Szwalbego 6

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej zaprasza na koncert. W repertuarze: "Anioły i Demony" Adama Wesołowskiego, Koncert skrzypcowy d-mool op. 47 Jeana Sibeliusa oraz I symfonia c-moll op. 68 Johannesa Bramsa. Bilety TUTAJ

Kręci nas recykling

25 marca (sobota, godz. 10.30) / ul. Śliwińskiego

Fundacja Zielone Jutro i Czysta Bydgoszcz zapraszają wszystkich chętnych chwycenia za worki i rękawice i posprzątania. Spotkajmy się o 10.30 przy ul. Śliwińskiego, przy strefie na grilla obok basenu "Piąta Fala" przy V Liceum Ogólnokształcącym. Na uczestników czekać będą Ekoupominki, a o 12.15 grillowane przekąski.  Sobotnie sprzątanie to także inauguracja II edycji ogólnopolskiej akcji "Kręci nas recykling", którą wspiera bydgoska firma oponeo.pl. Więcej TUTAJ

Bydgoskie zakamarki

25 marca (sobota, godz. 10.45) / zbiórka przed wejściem do gmachu Filharmonii Pomorskiej, przy ul. Szwalbego 6

Projekt Zabytek zaprasza na kolejny spacer w cyklu "Bydgoskie zakamarki". Tym razem jego uczestnicy odwiedzą budynek Filharmonii Pomorskiej oraz poznają tajemnice dzielnicy muzycznej. Więcej TUTAJ.

Festiwal Kawy i czekolady

25-26 marca (sobota, niedziela, godz. 11) / Opera Nova, ul. Focha 5

Zapraszamy wszystkich smakoszy kawy do odwiedzenia w weekend Opery Nova. Na gości czekają dziesiątki stoisk z kawą, akcesoriami i produktami komplementarnymi. Każdy będzie mógł poznać wszystkie jej smaki, aromaty oraz formy. Więcej TUTAJ

Instytut Pana B.

25 marca (sobota, godz. 14) / Miejskie Centrum Kultury, ul. Marcinkowskiego 12

Teatr Społeczny Biuro Rzeczy Osobistych to gdyńska grupa teatralna, której aktorami są osoby niepełnosprawne intelektualnie. Tworzony przez nich teatr spełnia nie tylko funkcje terapeutyczne, ale jest przede wszystkim miejscem twórczej kreacji i działań artystycznych otwartych na spotkania z publicznością. Bohaterami przedstawienia "Instytut Pana B." są osoby, które nie potrafią samodzielnie funkcjonować i trafiają do tytułowego Instytutu. Opresyjna atmosfera pozbawia podopiecznych poczucia bezpieczeństwa. Więcej TUTAJ.

Opowieści z Narni

25-26 marca (sobota, niedziela, godz. 16) / Teatr Kameralny, ul. Grodzka 14-16

Teatr Kameralny zaprasza na spektakl "Opowieści z Narni". Widzowie, wspólnie z czworgiem rodzeństwa, przeniosą się do niezwykłego świata ukrytego we wnętrzu starej szafy. To będzie niezapomniana przygoda pełna zwrotów akcji, fantastycznych stworzeń i wyjątkowych bohaterów. Bilety TUTAJ

Rowerowe powitanie wiosny

26 marca (niedziela, godz. 10) / skwer 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich na Błoniu

"Rowerowa Bydgoszcz - rodzinne podróże rowerowe" to kolejny pomysł, który zyskał uznanie mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Pierwszy rajd "Powitanie Wiosny" odbędzie się w niedzielę. Więcej TUTAJ

Jarmark Wielkanocny 

26 marca (niedziela, godz. 11) / Balaton, ul. Skłodowskiej Curie 33

Zapraszamy na Jarmark Wielkanocny połączony z topieniem marzanny. Więcej TUTAJ.

Rękoczyny w Młynach Rothera

26 marca (niedziela, godz. 12) / Młyny Rothera, ul. Mennica 10

Przed nami kolejna odsłona Targów Rzeczy Wyjątkowych - Rękoczyny. Zapraszamy w niedzielę do Młynów Rothera. Wstęp wolny. 

Grają piłkarki

26 marca (niedziela, godz. 12) / stadion miejski, ul. Słowiańska 7

W meczu 16. kolejki Orlen Ekstraligi Kobiet piłkarki Sportis KKP Bydgoszcz zmierzą się z drużyną KU AZS UJ Kraków. Wstęp wolny.

Cztery pory roku

26 marca (niedziela, godz. 13) / Pałac w Ostromecku

Cykl Cztery pory roku w Ostromecku stanowi okazję do zaprezentowania jednego z najpiękniejszych miejsc regionu. Uczestnicy, za pomocą zmysłów dotyku, wzroku, słuchu, powonienia i smaku, poznają fascynujące dzieje założenia pałacowo-parkowego. Tematem pierwszego spotkania będą wiosna oraz Wielkanoc. Więcej TUTAJ.

Recital fortepianowy

26 marca (niedziela, godz. 16) / Pałac w Ostromecku

Zapraszamy na kolejny koncert w 100. rocznicę urodzin Andrzeja Szwalbego. Przed nami recital fortepianowy Adama Goździewskiego. Więcej TUTAJ.

Czas na żużel

26 marca (niedziela, godz. 17) / stadion Polonii, ul. Sportowa 2

Przed nami wielkie otwarcie sezonu żużlowego. W Bydgoszczy rozegrane zostanie Kryterium Asów Polskich Ligi Żużlowych. W stawce m.in. trzech Indywidualnych Mistrzów Świata. Więcej TUTAJ.

Rytmiczne potyczki

26 marca (niedziela, godz. 17) / Filharmonia Pomorska, ul. Szwalbego 6

Koncert przeznaczony dla całych rodzin, niezależnie od wieku. Na estradzie FP zaprezentują się dwa pokolenia artystów. W towarzystwie zawodowej orkiestry i solistów wystąpią młodzi muzycy – uczniowie Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych w Bydgoszczy. Bilety TUTAJ.

Wystawa w kinie

26 marca (niedziela, godz. 18) / Miejskie Centrum Kultury, ul. Marcinkowskiego 12

Premierowy film z cyklu „Wystawa w Kinie” zaprasza widzów na wystawę dzieł Mary Cassatt. Ta amerykańska artystka zrobiła karierę, uwieczniając na płótnach głównie życie otaczających ją kobiet. Jej radykalne obrazy ukazywały je jako intelektualne, kobiece i prawdziwe, co stanowiło istotną zmianę w sposobie, w jaki kobiety pojawiały się w sztuce. Więcej TUTAJ