logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Warzywniak i zielony plac zabaw w Śródmieściu
Zakończyła się przebudowa placu zabawna terenie Szkoły Podstawowej nr 58 przy ul. Gdańskiej w Śródmieściu. Powstała przy nim także ekologiczna strefa edukacyjna oraz warzywniak. Zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Przypominamy, że do 6 czerwca można zgłaszać projekty zadań do nowej edycji BBO.


Plac zabaw przy śródmiejskiej podstawówce został wyposażony między innymi w zestaw zabawowy „Dżungla”, stół do gry w szachy i chińczyka, a także przeplotnię liniową, huśtawkę wahadłową z siedziskami. Plac zabaw zyskał również stoliki z pojemnikami do zabawy i tablice interaktywne. Zupełną nowością, jakiej chcieli mieszkańcy głosujący w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim, są dwa komplety warzywniaków, które stały się elementem większej ekologicznej strefy edukacyjnej.

W warzywniaku znalazły się stoły robocze, skrzynki ekologiczne i ścieżka sensoryczna. W ogrodzie zamontowano urządzenia i nasadzono roślinność wspierająca rozwój dzieci i młodzieży. Na placu wytyczono poza tym strefę odpoczynku z altaną ze stołem i ławkami. Wokół dosadzono  drzewa, krzewy i byliny.

Przy realizacji zadania kierowano się zasadą, aby w miarę możliwości wszystkie miejsca i atrakcje były łatwo dostępne, przyjazne osobom z niepełnosprawnościami. Cała inwestycja pochłonęła ponad 350 tysięcy złotych. Do realizacji wybrali ją mieszkańcy w trakcie głosowania na zadania z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Warto wiedzieć:

Bydgoski Budżet Obywatelski to szczególna forma konsultacji społecznych. Mieszkańcy w głosowaniu bezpośrednio wybierają zadania, które trafią do realizacji w kolejnym roku. Na ten cel miasto zabezpiecza w 2023 roku 16 mln zł. Do 6 czerwca trwa zgłaszanie pomysłów do kolejnej edycji programu. Najprościej zrobić to korzystając z formularza on-line. na www.bydgoszcz.pl/bbo