logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Wakacyjne zmiany, łatwiejszy dojazd do Myślęcinka
Z początkiem wakacji (22 czerwca) wprowadzone zostaną nowe połączenia, które ułatwią między innymi dojazd do Myślęcinka. Linia nr 1 będzie kursować także w soboty i niedzielę. W weekendy na tory wyjedzie też tabor historyczny na trasę Rycerska-Las Gdański. Od najbliższego piątku (7 czerwca) na standardowe trasy wracają też linie nr 53,55,79 i 32N kursujące przez Górzyskowo i Szwederowo.


Uruchomienie linii nr 1 w weekendy zaplanowano od pierwszego weekendu wakacji letnich tj. od soboty 22 czerwca. Zakończenie weekendowego kursowania przewidziano na ostatni weekend wakacji (1 września). Linia nr 1 kursować będzie w godzinach ok. 10-18, z częstotliwością co 30 minut. Obsługiwana będzie taborem niskopodłogowym
Na tory wyjedzie też linia zabytkowa. Kursować będzie na trasie Rycerska-Las Gdański. Obsługiwać będzie ją między innymi czerwona "eNka". Tramwaj 5N, który wyjedzie na trasę pochodzi z 1960 roku. Służbę liniową pełnił w Bydgoszczy aż do końca stycznia 1992 roku. Następnie wraz z innymi wagonami z tej serii trafił do zaplecza, gdzie pełnił funkcję wagonu technicznego. Został odrestaurowany w 1996 roku. Pierwsze silnikowe wagony tramwajowe typ „N" powstały w Chorzowskiej Wytwórni Konstrukcji Stalowej „KONSTAL" w 1949 roku. Konstrukcja nowego tramwaju była wzorowana na niemieckim wagonie dwuosiowym KSW. Były to tramwaje dwuosiowe, o konstrukcji stalowej z szerokimi drzwiami. Linia kursować będzie co ok. 90  minut.

Od 22 czerwca w weekendy będą  też wydłużone kursy linii nr 82 do Lasu Gdańskiego. Ułatwi to dojazd do Myślęcinka także od strony Fordonu. W wakacyjne  weekendy kursować będzie też linia nr 41 z Dworca Leśne do przystanku Dobrcz/Urząd Gminy umożliwiająca dojazd zarówno do Myślęcinka, jak i Borówna (plaża). W uzgodnieniu z podmiejską gminą zaplanowano 6 kursów w ciągu dnia. Na linii 99 przez okres wakacji (we wszystkie dni tygodnia) dysponowane do ruchu będą wyłącznie wozy długie co ułatwi dojazd m.in. do Chmielnik.

Przypominamy również, że od najbliższego piątku (7 czerwca) na Górzyskowie na standardowe trasy wracają linie nr 53, 55, 79 i 32N. Ulice Piękna i Solskiego będą przejezdne dla samochodów od dzisiejszego popołudnia.