logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Wakacje w mieście - ruszają zapisy na bydgoskie półkolonie!
Rozpoczynamy zapisy na „Bydgoskie półkolonie 2021”. Rekrutacja rozpocznie się we wtorek 8 czerwca i potrwa do 14 czerwca br. Z letniego wypoczynku skorzysta w sumie 3660 uczniów. Decyduje kolejność zgłoszeń.


Bydgoskie półkolonie organizowane są przez Miasto po raz trzeci. W półkoloniach mogą brać udział uczniowie bydgoskich szkół do 13. roku życia. Każdy uczeń może skorzystać maksymalnie z dwóch tygodniowych turnusów. Rodzic pokrywa jedynie koszt wyżywienia. Półkolonie będą realizowane w 9-tygodniowych turnusach, w 34 szkołach i placówkach prowadzonych przez Miasto Bydgoszcz.

- Już po raz trzeci organizujemy letnie półkolonie dla uczniów bydgoskich szkół. Chcemy, żeby dzieci mogły spędzić wakacje w mieście w sposób atrakcyjny i bezpieczny – mówi Prezydent Rafał Bruski. – Tym samym chcemy pomóc rodzicom przy organizacji letniego wypoczynku. Oferta dziewięciu turnusów półkolonii obejmuje cały okres wakacyjny, dlatego rodzice mogą wybrać najbardziej dogodny dla siebie termin. Co ważne, półkolonie odbywają się na wszystkich osiedlach, w całym mieście, nie trzeba dowozić dziecka na wakacyjne zajęcia na drugi koniec miasta – dodaje.

Uczestnicy będą objęci opieką w godzinach od 8 do 15. Grupy liczyć będą maksymalnie 15 osób. Przewidziano blok zajęć integracyjnych na świeżym powietrzu, zajęcia sportowe w salach, na basenach i boiskach, a także w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach w bydgoskich placówkach kultury, m. in. w muzeum; zaplanowano wycieczki, plenery plastyczne, warsztaty teatralne, taneczne i wokalne. W ramach półkolonii wyświetlane będą też filmy.

Warunkiem uczestnictwa w półkoloniach jest posiadanie legitymacji szkolnej i Bydgoskiej Karty Miejskiej. Udział w półkoloniach jest bezpłatny, z wyjątkiem opłaty za posiłki (100 zł) – zwolnieni są z nich rodzice i opiekunowie dziecka, którzy są upoważnieni do bezpłatnego korzystania z posiłków w szkole oraz uczniowie, którzy mają przyznane stypendium szkolne. 

Wypełnioną kartę uczestnika należy dostarczyć do sekretariatu wybranej placówki w terminie 8-14 czerwca br. 

UWAGA! O zakwalifikowaniu na półkolonie decyduje kolejność zgłoszeń! Każde dziecko może skorzystać maksymalnie z dwóch tygodniowych turnusów. 

Pliki do pobrania, w tym karta uczestnika i regulamin programu, znajdują się TUTAJ.

Chęć udziału dziecka w półkoloniach prosimy zgłosić przez złożenie wypełnionej karty kwalifikacyjnej wraz z oświadczeniami w placówce, w której dziecko ma uczęszczać na półkolonie. Dziecko powinno mieć legitymację bydgoskiej szkoły oraz Bydgoską Kartę Miejską. Szczegóły rekrutacji opisane są w zasadach postępowania rekrutacyjnego do programu „Bydgoskie półkolonie 2021”.

Listy przyjętych zostaną wywieszone w placówkach i opublikowane na stronach internetowych placówek, do których zostały zgłoszone dzieci – 24 czerwca br. o godz. 15:00.