logo miasta - trzy kolorowe spichrze

W ferie lodowiska i baseny – bezpłatne
Wzorem lat ubiegłych, podczas zimowych ferii uczniowie bydgoskich szkół będą mogli bezpłatnie korzystać z basenów.

Za darmo będzie można także korzystać z Torbydu i lodowiska przy Szkole Podstawowej nr 65


Ferie zimowe w Bydgoszczy rozpoczynają się 14 stycznia i potrwają do 27 stycznia. W tym czasie, wzorem lat ubiegłych uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych funkcjonujących na terenie miasta będą mogli bezpłatnie korzystać z basenów przyszkolnych, lodowiska przy Szkole Podstawowej nr 65 oraz „Torbydu” przy ul. Toruńskiej.

Bezpłatne wejście na baseny i lodowiska możliwe będzie po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej, w dni robocze od chwili otwarcia.

Baseny i lodowisko w Fordonie do godziny 14.00, a lodowisko Torbyd do godziny 13:30.  

Warto wiedzieć: 

W Bydgoszczy trwa budowa nowych basenów – park wody na Kapuściskach ma już gotową konstrukcję. Przy ul. Szarych Szeregów powstaje hala, która pomieści 6-torowy basen o wymiarach 25 na 12,5 metra. W nowym kompleksie znajdzie się też niecka rekreacyjna o powierzchni  142,3 metrów kwadratowych z atrakcjami (sztuczna rzeka, zatoka sztucznej fali, masaż karku, gejzer, masaż podwodny, masaż perełkowy)  do tego dwie niecki jacuzzi i brodzik dla najmłodszych dzieci o głębokości 30 centymetrów, z tak zwanym  grzybkiem wodnym. Na basenie przewidziano też 50-metrową zjeżdżalnią rurową zewnętrzną z wanną hamowną, dwustopniowe trybuny dla widzów na 105 miejsc i siedziska dla zawodników i trenerów (48 miejsc), a także zespół szatniowo-sanitarny i dwie sauny fińskie z natryskami schładzającymi. Na piętrze zlokalizowane będą: sala do fitness, siłownia, przebieralnie, pomieszczenia trenerów i gospodarcze. Zagospodarowany zostanie także teren wokół obiektu. Bydgoszczanie z nowego obiektu będą mogli korzystać wiosną.  Koszt tej inwestycji to ponad 24 mln zł.

Trwa również remont  basenu przy Pałacu Młodzieży. Obiekt wraz z całym budynkiem poprzechodzi gruntowną modernizację.  W ramach prac wymieniana jest między innymi technologia  uzdatniania wody basenowej, remontowana jest cała niecka. Bydgoszczanie będą mogli z niego korzystać również wiosną. Cała inwestycja kosztuje ok. 15 mln zł. Trwa przetarg na budowę basenu na Tatrzańskim. W przyszłym roku ogłoszony zostanie również przetarg na prace budowlane związane z pływalnią na Miedzyniu. Wykonywane są również prace projektowe niezbędne do budowy basenu rehabilitacyjnego na Szwederowie przy ul. Jesionowej.