logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Uwaga, dzwoni rachmistrz!
Narodowy Spis Powszechny trwa już od 1 kwietnia, a kończy się 30 września. W maju do spisu dołączyli rachmistrzowie, którzy przeprowadzają wywiady telefoniczne. Przypominamy, że jeśli zadzwoni rachmistrz (a do tej pory nie dokonałaś/eś samospisu), udzielenie mu informacji jest obowiązkowe! Zapraszamy na otwarte spotkanie informacyjne.


Narodowy Spis Powszechny odbywa się raz na 10 lat, a udział w nim jest obowiązkowy dla wszystkich obywateli.

Spisać się powinniśmy samodzielnie - przez internet poprzez stronę Głównego Urzędu Statystycznego lub telefonicznie, dzwoniąc na infolinię: 22 279 99 99.

Możemy też skorzystać ze stanowisk komputerowych punktów do samospisu, które zostały utworzone na terenie miasta z myślą o mieszkańcach nieposiadających dostępu do komputera czy Internetu. Więcej o tym przeczytasz tutaj: www.bydgoszcz.pl/nsp.

WAŻNE!

Na spisanie się mamy czas do końca września, ale od maja swoją pracę zaczęli rachmistrzowie. Jeśli zadzwonią do nas zanim dokonamy samospisu, musimy im udzielić informacji.

Jeśli nie chcesz podawać swoich danych rachmistrzowi, musisz go ubiec, dokonując samospisu zanim zadzwoni. Spisz się teraz, to zajmie tylko kilka minut - https://spis.gov.pl/.

Rachmistrz dzwoni z numeru 22 828 88 88. Jeśli nie odbierzesz, otrzymasz wiadomość SMS z kodem. Możesz oddzwonić do rachmistrza podając ten kod lub spisać się jak najszybciej samodzielnie.

Wszystkie niezbędne informacje na temat Narodowego Spisu Powszechnego znajdziesz TUTAJ.

Zapraszamy też na otwarte spotkanie informacyjne online, które odbędzie się w piątek, 11 czerwca o godz. 11:00. Żeby dołączyć do spotkania, wystarczy kliknąć TUTAJ