logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Uczniowie z Mroczy jeżdżą z ulgą
Uczniowie z gminy Mrocza mogą już korzystać z biletów „uczniowskich”, uprawniających do ulgi. Umowę podpisali dziś (9.09) prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski i zastępca burmistrza Mroczy Waldemar Chudzik.


Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych mieszkający na terenie Gmin Nowa Wieś Wielka, Sicienko, Dobrcz, Osielsko, Białe Błota, Dąbrowa Chełmińska mogą, tak jak bydgoszczanie, korzystać z biletów „uczniowskich" w atrakcyjnych cenach (10 zł -miesięczne lub 100 zł -roczne). Do grona uprawnionych dołączają teraz uczniowie zamieszkali w gminie Mrocza.

- Bardzo się cieszę, że uczniowie z kolejnej gminy skorzystają, na takich samych zasadach jak bydgoszczanie, z ulg w transporcie publicznym – podkreśla prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. – Również gminy nieobsługiwane przez linie podmiejskie organizowane przez miasto dostrzegają, że nasza komunikacja jest korzystną formą podróżowania po metropolii. Każde takie porozumienie oznacza, że rozwijamy transport publiczny.

- To kolejny element wzmacniający współpracę między samorządami w ramach Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz – dodaje Łukasz Krupa, dyrektor Biura Stowarzyszenia. 

Uchwałę umożliwiającą zawarcie Umowy z Gminą Mrocza podjęła Rada Miasta Bydgoszczy 30/06/2021 r. Dziś, 9 września, została podpisana umowa.

Uprawnieni uczniowie będą musieli zgłosić się do gminy po Metropolitalną Kartę Uczniowską. Przy kontroli muszą okazać tę kartę z zakodowanym biletem oraz ważną legitymację szkolną.

Warto wiedzieć
•         Bydgoską Kartę Miejską można wyrobić w Centrum Obsługi Klienta ZDMiKP na ul. Toruńskiej 174, a sam wniosek można złożyć w kasach biletowych na ul. Zygmunta Augusta 10 i ul. Modrzewiowej 19 (stacja Bydgoszcz Leśna).
•         Metropolitalne Karty Uczniowskie są wydawane przez gminy.
•         Bilet uczniowski przysługuje w okresie ważności porozumienia międzygminnego bądź umowy zawartej z właściwą gminą.