logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Uczniowie witają wakacje




Na tę chwilę czekali uczniowie w całym kraju – dziś oficjalnie rozpoczęły się wakacje. Miejskie zakończenie roku szkolnego 2025/2026 odbyło się w Szkole Podstawowej nr 64 im. im. 650-lecia Bydgoszczy z Oddziałami Sportowymi przy ul. Sardynkowej 7. W wydarzeniu uczestniczył m.in. Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.


W piątek (26.06.) bydgoscy uczniowie i uczennice świętowali zakończenie roku i rozpoczęcie wakacji. W kończącym się roku szkolnym 2025/2026 do szkół prowadzonych przez Miasto Bydgoszcz do szkół podstawowych uczęszczało blisko 24 200 uczniów, około 7 400 uczniów liceów ogólnokształcących,  niemal 6 900 uczniów techników oraz ponad 1 200 uczniów szkół branżowych I stopnia.

Podczas uroczystości Prezydent Rafał Bruski wręczył nagrody i wyróżnienia uczniom oraz uczennicom za ich wybitne osiągnięcia w nauce.

- Życzę Wam, żebyście odpoczęli i naładowali akumulatory. Bawcie się, poznawajcie świat, rozwijajcie pasje i zainteresowania – mówił do rozpoczynających wakacje uczennic i uczniów Prezydent Rafał Bruski. Nauczycielom dziękuję za intensywny, pełen wyzwań rok a Rodzicom za wspieranie dzieci i zaangażowanie w życie szkoły. Taka współpraca jest niezwykle cenna w budowaniu efektywnego systemu edukacji. Wszystkim Państwu życzę, abyście we wrześniu wrócili z nową energią, pełni zapału do dalszej pracy, realizacji planów i podejmowania nowych wyzwań. 

Medal Prezydenta Miasta z rąk Prezydenta Rafała Bruskiego odebrał odchodzący na emeryturę dyrektor Szkoły Podstawowej nr 64 Michał Przybylski.

Część artystyczną rozpoczęły dzieci z zerówki, które swoim pełnym radości występem zachwyciły publiczność. Następnie uczniowie klasy II zaprezentowali piosenkę, a po nich wybrzmiał wiersz poświęcony Bydgoszczy. Kolejnym punktem programu był występ zespołu wokalnego, który spotkał się z ciepłym przyjęciem zgromadzonych gości. Duże uznanie wzbudził także energetyczny taniec latynoamerykański w wykonaniu dziewcząt z klasy VI. Występ artystyczny uczennic i uczniów zwieńczyła piosenka o SP 64, która podkreśliła więź uczniów z ich szkołą i stanowiła piękne zakończenie programu artystycznego.

Warto wiedzieć:

Szkoła Podstawowa nr 64 im. 650-lecia Bydgoszczy z Oddziałami Sportowymi powstała w 1990 roku. SP64 to jednostka składająca się z oddziałów przedszkolnych i szkoły podstawowej, w której funkcjonują oddziały integracyjne i oddziały sportowe. W tym roku szkolnym w szkole uczy się 757 uczniów w 35 oddziałach. Szkoła przeszła w roku 2020 termomodernizację.  Przy szkole zlokalizowany jest zespół boisk Orlik i kort tenisowy. Kadra nauczycielska liczy 75 nauczycieli. Szkoła wielokrotnie otrzymywała Bydgoskie Granty Oświatowe m.in. na organizację miejskiego konkursu grafiki komputerowej, miejskiego konkursu origami, powiatowego konkursu matematycznego „Liczydełko” oraz na organizację plenerów malarskich dla uczniów. Szkoła podejmuje działalność innowacyjną związaną z propagowaniem edukacji regionalnej, współpracując z Towarzystwem Miłośników Miasta Bydgoszczy. Nauczyciele opracowują i wdrażają programy zajęć pozalekcyjnych Bydgoszcz- Moja Mała Ojczyzna, które inspirują młodych ludzi do działań kształtujących  postawy prospołeczne i obywatelskie, ukazują wysoką wartość pracy na rzecz środowiska lokalnego. Wraz z uczniami uczestniczą w lokalnych inicjatywach edukacyjnych m.in. w Korowodzie Królewskim z okazji Urodzin Miasta Bydgoszczy, w grze miejskiej Znawca Kazimierza Wielkiego organizowanej w ramach projektu ,,1346 kroków dla mojego Miasta”,  w warsztatach Enigmatyczny dzień z Marianem Rejewskim, w zajęciach Skanuj historię: Bydgoszcz 1920 w grafikach Jerzego Rupniewskiego. Za swoją działalność w poznawaniu i promowaniu Bydgoszczy szkoła została wyróżniona i nagrodzona przez Prezesa Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy, Ireneusza Nitkiewicza. Uczennice i uczniowie szkoły mogą pochwalić się wieloma osiągnięciami i sukcesami sportowymi, m.in. liczne zwycięstwa (indywidualnie i drużynowo) w Miejskich i Wojewódzkich Sztafetowych Biegach Przełajowych, medale w wojewódzkich mistrzostwach młodzieży szkolnej w LA, w miejskich zawodach lekkoatletycznych "Trójbój LA", "CzwórbójLA",  czołowe miejsca w ogólnopolskicj zawodach lekkoatletycznych „Czwartki LA”,  sukcesy w Bydgoskiej Olimpiadzie Młodzieży, zwycięstwa oraz miejsca medalowe w ogólnopolskicj i wojewódzkich turniejach piłki nożnej min. w Turnieju o Mistrzostwo Bydgoszczy, Z podwórka na stadion (O puchar Tymbarku), Z Orlika na stadiony, medale Mistrzostw Polski w Pływaniu Młodzików, medale indywidualnie w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Pływaniu oraz liczne medale w bydgoskim Turnieju Pięciu Basenów, w wojewódzkich i miejskich zawodach  pływackich min. w miejskich Zawodach Mikołajkowych i Wielkanocnych. Uczniowie szkoły odnoszą liczne sukcesy w konkursach przedmiotowych, szczególnie z języka polskiego, matematyki, fizyki i chemii, uzyskując tytuły laureatów i finalistów na różnych szczeblach rywalizacji. Wyróżniają się również w konkursach o charakterze regionalnym i wojewódzkim – m.in. jako finaliści Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym, gdzie byli jedynymi uczestnikami finału z Bydgoszczy.

Szczególne osiągnięcia uczniowie zdobywają w konkursach matematycznych, takich jak „Matematyka na 6”, „Mat-bit”, „Alfik”, „Matematyczny Orzeł”, „Mała Liga Zadaniowa”, „Liczydełko” oraz „W pogoni za Bąblem”, uzyskując wysokie wyniki, tytuły finalistów, laureatów oraz liczne nagrody i wyróżnienia. Bardzo dobre rezultaty i wyróżnienia pojawiają się także w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”, który potwierdza wysoki poziom umiejętności matematycznych uczniów. Oprócz sukcesów ścisłych uczniowie odnoszą również osiągnięcia artystyczne, zdobywając nagrody w Międzynarodowych Konkursach Plastycznych „Pentel” oraz „Inne spojrzenie”. Całość tych wyników świadczy o wszechstronnych talentach uczniów oraz ich zaangażowaniu w rozwój naukowy i artystyczny.