logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Trwają ferie ze sztuką
To będzie już ostatni dzień ferii z bydgoskim Muzeum Okręgowym. Jutro pojawi się ostatnia karta „kolekcjonera wrażeń”. Ale spokojnie, wszystkie zajęcia online pozostaną w internecie. Na warsztaty ze sztuką w tle zaprasza także Galeria Miejska bwa.


Z początkiem ferii zimowych Muzeum Okręgowe zachęcało najmłodszych bydgoszczan do czynnego udziału w organizowanej przez placówkę zabawie ze sztuką. Były to zajęcia online, tutoriale z cyklu DIY, które rozwijały kreatywność i zachęcały do rodzinnego spędzania czasu. W każdy wtorek i czwartek ferii muzeum publikowało na swojej stronie tzw. karty kolekcjonera wrażeń. Jutro pojawi się tam już ostatnia karta.

Ale są i plusy wirtualnych zajęć – wszystko zostaje w internecie. Jeśli jeszcze nie zdążyliście, możecie dołączyć do zabawy nawet teraz. Link do strony znajdziecie TUTAJ.

Czekają na Was różne wyzwania i ciekawostki związane ze sztuką. Dowiecie się na przykład czym jest technika lawowania i w jaki sposób tworzył swoje dzieła patron muzeum, używając różnego rodzaju plam i linii. Eksperymentowania czas start!
 
A jeżeli wykonaliście już wszystkie zadania i macie ochotę na więcej wyzwań związanych ze sztuką, zajrzyjcie na stronę Galerii Miejskiej bwa. Tam czekają warsztaty z tworzenia ozdobnej „ceramiki” z wykorzystaniem skorupek od orzechów. Będziecie złocić, zdobić, tworzyć kształty i faktury. Brzmi intrygująco? Tutorial obejrzycie TUTAJ.