logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Trwa festiwal muzyczno-filmowy Fonomo
Przypominamy, że tylko do soboty trwa Fonomo – festiwal, który od ponad 9 lat poszukuje związków pomiędzy filmem i muzyką, obrazem i dźwiękiem. W programie koncerty, projekcje filmowe, warsztaty i inne atrakcje dla dzieci i dorosłych.


Dziś (15.10) w programie projekcje filmowe:

•    „Ci, którzy widzą więcej”, reż. Pedro Pantaleón, Manu Cid // godz. 17:00
•    Blok krótkich metraży “Między okiem a uchem. Filmowo-dźwiękowe krótkie metraże”, „Polifonatura”, reż. Jon Vatne // godz. 18:45
•    „Odezwij się, chcę cię zobaczyć”, reż. Marija Stojnić // godz. 20:15

A o północy after w klubie Mózg – zagra rdmædz.

Wszystkie filmy wyświetlane są w kinie studyjnym Orzeł. Bilet na pojedynczy seans kosztuje 10 zł.
 
Na piątek organizatorzy przygotowali koncerty i warsztaty:

•    Warsztaty VJ-skie // godz. 16:00, studio A/V
W ramach warsztatów, które poprowadzi Radosław Deruba uczestnicy poznają możliwości zastosowania technik manipulacji obrazem w czasie rzeczywistym w przestrzeni kultury i sztuki użytkowej, dowiedzą się na czym polega tworzenie wizualizacji, jakie jest ich miejsce w kulturze i sztuce oraz uzyskają wiedzę na temat oprogramowania i sprzętu niezbędnego do ich przygotowania i wykonania na żywo. Warsztaty mają charakter praktyczny.

•    Koncert – CLINAMEN com Grzegorz Tarwid e Karolina Mełnicka // godz. 19:00, sala kinowo-widowiskowa MCK
Duet założony w 2018 roku przez bydgoskich muzyków Krzysztofa Ostrowskiego i Jakuba Ziołka. Ich muzyka wpisuje się w nurt glitch i ambient popu, nawiązuje do techno, jazzu, muzyki współczesnej, a nawet bossa novy.

•    Koncert – Bendik Giske // godz. 20:00, sala kinowo-widowiskowa MCK Bendik Giske – artysta i saksofonista, który w swojej twórczości stawia na fizyczność i cielesność jako podstawowe środki ekspresji. Łączy elementy free jazzu z muzyką klubową, eksperymentując z brzmieniem saksofonu i łącząc go z elektroniką.

•    Dom Spokojnej Młodości manifestuje // godz. 22:00, Klub Mózg
Dom Spokojnej Młodości to podmiot zbiorowy o płynnym składzie, eksperyment, którego celem jest uwolnienie wspólnotowej wrażliwości. Sztuka staje się narzędziem badania rzeczywistości, terapią oraz formą komunikacji wewnątrz grupy.

•    Koncert – Javva + Kamil Gubała // godz. 23:00, Klub Mózg
Zespół JAVVA to czterej doświadczeni muzycy obecni na polskiej scenie niezależnej od ponad dwóch dekad. Razem eksplorują niezbadane rejony wysuszonej rdzą, tanecznej psychodelii inspirowanej muzyką afrykańską i latynoamerykańską. Postanowili zderzyć ze sobą ekspresję z precyzją, punkową energię i spontaniczność z doświadczeniem oraz hałas z popowymi melodiami.

•    After – Pras // godz. 00.00, Klub Mózg
Torunianin działający w obszarach muzyczno-kulturalnych, współzałożyciel kolektywu Re/Animacja a później Po Drugiej Stronie Techno, obecnie REDRUM. Zainspirowany muzyką lat 80-90′. Sety standardowo klei na płytach winylowych w różnych gatunkach – od spokojniejszych brzmień po ciężkie techno i tekno.

Najbliższa sobota z Fonomo to atrakcje dla rodzin z dziećmi. W Galerii Miejskiej bwa odbędą się warsztaty filmowe – o godz. 11:00 dla dzieci 4-6 lat, o godz. 15:30 dla dzieci 7-10 lat. Zajęcia poprowadzi Justyna Czarnota  i Maciej Misztal. Wstęp wolny.

Sobotni wieczór z kolei odbędzie się pod znakiem koncertów skierowanych do dorosłego widza:

•    Sławek Janicki – Qba Janicki – NO ART Artur Lis // godz. 19.00, sala kinowo-widowiskowa MCK
•    Jaząbu Trio + Basia Żach // godz. 20.00, sala kinowo-widowiskowa MCK
•    you.Guru + Deruba // godz. 22.00, Klub Mózg
•    Vladislav Delay AV live (visuals by AGF // godz. 23.00, Klub Mózg

Bilety na koncert kosztują 20 zł. Można też kupić karnet za 40 zł na cały dzień festiwalowy lub z absolutnie wszystkich wydarzeń korzystać dowoli kupując karnet za 60 zł. Bilety dostępne są na stronie www.fonomo.pl i na platformie Going.
 
Przypominamy, że większość zaplanowanych filmów oraz koncertów będzie również transmitowana online. Więcej szczegółów TUTAJ.