logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Tłumy uczniów na Forum Szkół CV 2024
Tysiące uczniów wzięło udział w tegorocznej edycji Forum Szkół CV w Hali Sportowo-Widowiskowej „Immobile Łuczniczka”. Forum to idealna okazja, aby uczennice i uczniowie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną przygotowaną przez Miasto Bydgoszcz. Na Forum obecni byli także pracodawcy i przedstawiciele uczelni wyższych oraz Prezydent Rafał Bruski wraz z Przewodniczącą Rady Miasta Moniką Matowską.


Forum Szkół CV organizowane jest co roku, aby umożliwić młodym bydgoszczankom i bydgoszczanom poszukiwania dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej. W tegorocznym Forum uczestniczyło ponad  4 tysiące uczennic i uczniów z klas VII i VIII z ponad 50 szkół z Bydgoszczy oraz blisko 600  uczennic i uczniów z 14 szkół spoza Bydgoszczy. Dzisiejsze wydarzenie było doskonałą okazją dla młodzieży z klas VII i VIII szkół podstawowych, aby porozmawiać z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych w celu wyboru dalszej ścieżki edukacyjno – zawodowej.

Młodzi ludzie mieli możliwość uzyskania odpowiedzi m.in. na pytanie gdzie się uczyć po szkole podstawowej. - Celem Forum Szkół CV od wielu lat, jest nie tylko przedstawienie uczniom klas VII i VIII z Bydgoszczy i regionu kujawsko – pomorskiego oferty edukacyjnej bydgoskich szkół ponadpodstawowych w atrakcyjnej formie, ale także tworzenie warunków do wspólnych przedsięwzięć realizowanych przez szkoły, pracodawców i uczelnie wyższe – mówił podczas spotkania Prezydent Miasta Rafał Bruski.

Wśród wystawców Forum znalazło się ponad 30 szkół publicznych oraz 10 szkół niepublicznych z Bydgoszczy -  przy stoisku wybranej szkoły można było zapoznać się z  bogatą ofertą edukacyjną oraz znaleźć odpowiedź na pytania dotyczące nie tylko nauki, ale także możliwości rozwijania zainteresowań i pasji. Bydgoscy uczniowie oraz uczennice dzięki udziale w Forum uzyskali szereg informacji dotyczących ich przyszłości zawodowej dzięki rozmowie z obecnymi na miejscu doradcami edukacyjno–zawodowymi. Na miejscu obecni byli też przedstawiciele pracodawców - partnerów szkół.

Uczniowie, którzy wolą osobiście odwiedzić swoją wymarzoną szkołę, będą mieli okazję skorzystać z drzwi otwartych. Kwiecień i maj to miesiące, kiedy bydgoskie szkoły otwierają się dla przyszłych podopiecznych.