logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Teatr Polski. Wyższy dach nad widownią. Raport nr 7
Zajrzeliśmy na plac budowy w Teatrze Polskim. Obecnie trwają prace nad konstrukcją, która pozwoli podwyższyć dach nad widownią. Wcześniej zadaszono część obiektu nad sceną. Zapraszamy do obejrzenia nowych zdjęć.


Przy al. A. Mickiewicza zakończyły się prawie wszystkie rozbiórki. Analizowane będą jeszcze rozbiórki starych stropów w części budynku i wykonanie nowych konstrukcji o odpowiedniej nośności.

Po wylaniu wieńca, który spiął od góry istniejące ściany budynku wykonana została konstrukcja umożliwiająca podwyższenie dachu. Przestrzeń pomiędzy stalową ramą zostaną wkrótce wypełnione bloczkami.

Zadaszono już część obiektu nad sceną. Wiosną wykonawca planuje montaż konstrukcji nowego zadaszenia nad widownią. Drewniane krokwie zostaną zastąpione stalowymi dźwigarami. Dach będzie też zdecydowanie lepiej docieplony, co ograniczy zużycie energii niezbędnej do ogrzania obiektu.

Trwają badania geologiczne, których wyniki  zadecydują o ewentualnej wymianie gruntu pod nową część obiektu, która zostanie dobudowana od strony południowej. Wcześniej przebudowano część infrastruktury podziemnej. W tej części teatru znajdzie się w niej między innymi winda, która ułatwi poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami.  Za prace odpowiada firma KWK Construction. Wartość całego przedsięwzięcia to 40 mln zł.