logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Teatr dla najmłodszych - „Pinokio” na deskach bydgoskiej sceny
Przygody drewnianego pajacyka, który stał się chłopcem przygotowane przez Baj Pomorski będzie można obejrzeć na bydgoskiej scenie. „Pinokio” dwukrotnie zostanie zaprezentowany w Teatrze Polskim pod koniec stycznia.


Inscenizacja teatralna Pinokia przygotowana przez Baj Pomorski włącza główną opowieść o niezwykłym chłopcu-lalce z długim nosem w widowisko teatralne przygotowane przez trupę wędrujących aktorów-komediantów. Tworzą oni niepowtarzalną i zabawną grupę aktorską, która zabiegami czysto teatralnymi przemienia swój teatr-wóz w kolejne miejsca znane z historii Pinokia – dom Dżeppetta, Pole Cudów, dom wróżki czy wnętrze wieloryba. Pinokio jest tu niegrzecznym chłopcem,  żądnym poznania świata i chętnie podejmującym ryzykowne decyzje. Oczywiście kłamie, ale też cierpi za każdym razem, gdy wydłuża mu się nos. Na scenie w roli Pinokia oglądamy aktora i animowaną przez niego drewnianą lalkę, z którą dramatycznie obchodzą się Lis i Kot.

Wartko opowiedziane losy Pinokia przeplatane są ciekawie zaaranżowanymi piosenkami, które sprawiają, że dzieje drewnianego chłopca układają się w metaforyczną teatralną opowieść o sercu jako źródle człowieczeństwa. Teatr jawi się w tym spektaklu jako jedna z najlepszych szkół życia - bo czyż nie jest to zwierciadło, w którym przegląda się każdy ludzki czyn.

Pinokio, reżyseria Paweł Aigner, scenografia Michał Golubowski , muzyka Zbigniew Krzywański
Występują: Krzysztof Parda (Pinokio), Krzysztof Grzęda (Dżepetto, Pulcinella, Tata, Doktor II, Gospodarz), Grażyna Rutkowska-Kusa (Wróżka, Policjantka, Rozyna, Kura), Marta Parfieniuk-Białowicz (Świerszcz, Kot, Doktor III), Mariusz Wójtowicz (Dyrektor Teatru, Ogniojad, Handlarz. Lis, Doktor I) .

Teatr Polski w Bydgoszczy, Duża Scena, 28 stycznia (niedziela) g. 17.00 oraz 29 stycznia (poniedziałek), g. 10.00
Czas trwania: 85 min.

Spektakl przeznaczony jest dla widzów od 5 roku życia.