logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Teatr dla dzieci
Dzień Dziecka w Bydgoszczy trwa dłużej. W najbliższy weekend odbędą się spektakle teatralne dedykowane naszym najmłodszym mieszkańcom: „Sprzedawcy bajek”, „Plastusiowy pamiętnik” i „Wyspa/Islander”. Zapraszamy do bydgoskich teatrów!


5 i 6 czerwca Teatr Polski zaprasza na weekend pełen bajek. Rozpoczniemy pokazem spektaklu „Plastusiowy pamiętnik” w reżyserii Leny Frankiewicz, który odbędzie się w sobotę, 5 czerwca, o godz. 11.00. Przygody ludzika z plasteliny oraz jego przyjaciół z drewnianego piórnika, które bawią najmłodszych prawie osiem lat, są dla dzieci zajmującą przygodą, pełną humoru i mądrości. Przedwojenny tekst Kownackiej stanie się na deskach teatru uniwersalną opowieścią o przyjaźni, która nieraz zadziwi publiczność, zapraszając ją do krnąbrnego świata nicponi i hultajów, kleksów, Gumki Myszki i Tosi. Przygody Plastusia będzie można zobaczyć na bydgoskiej scenie także 6 czerwca (niedziela) o godz. 17.00.

W ten sam weekend na dużą scenę TPB powrócą bohaterowie spektaklu „Sprzedawcy bajek” w reżyserii Jakuba Krofty. Jakie bajki „sprzedadzą” bliźniaki Aurelia i Ariel? Dlaczego księżniczka Cecylia ucieka z pałacu i komu uda się pokonać smoka? Na te wszystkie pytania, widzowie otrzymają odpowiedź 5 czerwca (sobota) o godz.17.00 oraz 6 czerwca (niedziela) o godz.11.00. 

Bilety do kupienia TUTAJ


Z kolei Teatr Kameralny zaprasza do Sali kameralnej Opery Nova na musical  Wyspa/Islander”. To opowieść o piętnastoletniej Eilidh, która wpatruje się w morze i marzy o nowym życiu poza swoją samotną wyspą. Mit i rzeczywistość zderzają się, gdy przypływ sprowadza tajemniczą nieznajomą na jej plażę, w ten sposób zmieniając życie Eilidh na zawsze. Baśniowa opowieść porusza współczesne tematy, jednocześnie zachowując intymność dzięki urzekającej szkockiej muzyce tworzonej na żywo przez aktorki.

Spektakl odbędzie się:

- 4 czerwca o 19:00,

- 5 czerwca o 17:00 i 19:00,

- 6 czerwca o 17:00.