logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Tak świętowaliśmy 20 lat Bydgoszczy w UE
Tłumy bydgoszczanek i bydgoszczan pojawiły się w środę (1.05) na Europejskim Pikniku Rodzinnym na Wyspie Młyńskiej. Wśród atrakcji były m.in. degustacje potraw z różnych krajów Europy, unijna potańcówka i wirtualny spacer po Brukseli.


Na początek wysłuchaliśmy występu chórów, a potem na wszystkich chętnych czekały prezentacje kulinarno-kulturowe z różnych krajów UE. Można było  skosztować potraw z różnych zakątków Europy.

Dzięki technologii VR wszyscy chętni mogli też wybrać się w wirtualny spacer po Brukseli i największych zabytkach Europy. Dla najmłodszych przygotowana była strefa animacyjna z tematycznymi grami, zabawami, malowaniem twarzy, bańkami mydlanymi i warsztatami artystycznymi. Obejrzeć można było też wystawę fotograficzna najważniejszych obiektów regionu powstałych (o tym, jak Bydgoszcz zyskała na obecności w UE -  TUTAJ) przy wsparciu środków unijnych.

O godz. 15 rozpoczęła się Unijna Potańcówka przy europejskich przebojach.
Pod okiem instruktorów można było nauczyć się podstawowych kroków tańców z różnych krajów wchodzących w skład Unii Europejskiej.


Bydgoszczanki i bydgoszczan zapraszamy do świętowania również 2 i 3 maja. W czwartek (2.05) o godz. 12 świętować będziemy Obchody Dnia Flagi. Na Starym Rynku odebrać będzie można flagę państwową. Również o godz. 12, w piątek (3.05) z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja na Starym Rynku odbędzie się uroczystość patriotyczna z koncertem orkiestry wojskowej w Bydgoszczy.