logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Tajemnice kostiumów operowych
Mimo trwającej przerwy wakacyjnej, Opera Nova nie daje o sobie zapomnieć. Zaprasza na wystawę kostiumów pierwszoplanowych postaci oper i operetek. Zapowiada też najdłużej wyczekiwaną premierę w historii bydgoskiej sceny operowej. Sprzedaż biletów ruszy 9 sierpnia.


Wystawa kostiumów

Kostiumy wykonane w pracowniach krawieckich Opery Nova oglądać można na czasowych wystawach w bydgoskim Centrum Handlowym Rondo. Stroje bohaterów oper, operetek i baletów pochodzą ze spektakli będących w bieżącym repertuarze, aczkolwiek w ostatnim sezonie nie wystawianych z powodu pandemii. W czasie wakacji jest okazja do ich obejrzenia w specjalnej aranżacji poza budynkiem opery. Zaprojektowane zostały przez znakomite polskie scenografki i kostiumolożki: Marię Balcerek, Agatę Uchman i Annę Sekułę.

Aktualnie prezentowana, druga ekspozycja pokazuje zachwycające kostiumy pierwszoplanowych postaci z oper Mozarta, Verdiego, baletu Czajkowskiego, operetki Kálmána. Przy okazji pracownicy działów technicznych Opery Nova odkryli niektóre z tajemnic ich wykonania:  tworzenie misternych konstrukcji z krynolin i stelaży ukrytych w sukniach, produkcja masek z butafory czy….farbowanie kogucich piór i naprawa „latających sztyletów”.

Wystawę można oglądać do końca lipca. Z kolei do 22 lipca można wziąć udział w konkursie, w którym do wygrania są podwójne bilety na wybrany spektakl Opery Nova. Więcej informacji TUTAJ

 

Przymiarki do „Bulwaru…”

Po przerwie urlopowej zespoły artystyczne wznowią prace nad przygotowaniami do premiery musicalu „Bulwar Zachodzącego Słońca" A.L.Webbera w reżyserii Jacka Mikołajczyka i pod muzycznym kierownictwem Krzysztofa Herdzina. To najdłużej wyczekiwana i realizowana premiera w historii bydgoskiej sceny operowej.

Działy techniczne (m.in. pracownie krawieckie) pracować będą już od początku sierpnia.

Premiera zaplanowana jest na 18 września br. Sprzedaż biletów na ten i pozostałe wrześniowe spektakle ruszy 9 sierpnia. Bilety można kupić w kasie biletowej lub online.