logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Szukamy Wolontariusza Roku 2021
Rozpoczęliśmy nabór wniosków w konkursie „Bydgoski Wolontariusz Roku 2021”. Znasz kogoś kto bezinteresownie pomaga? Kto poświęca swój czas, by zrobić coś dobrego? Zgłoś jego kandydaturę do 7 grudnia br.


Serdecznie zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych oraz opiekunów szkolnych klubów wolontariusza do wzięcia udziału w organizowanym przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy konkursie „Bydgoski Wolontariusz Roku 2021”.

Konkurs ma na celu popularyzację pozytywnych postaw i działań osób, które poświęcają bezinteresownie swój czas dla innych. Organizowany jest corocznie w okolicy Międzynarodowego Dnia Wolontariatu, który obchodzony jest 5 grudnia.

Konkurs obejmuje następujące kategorie:
- wolontariat dziecięcy – do 14 roku życia;
- wolontariat młodzieżowy – od 15 do 25 roku życia;
- wolontariat dorosły – osoby, które ukończyły 25 rok życia;
- opiekun wolontariatu;
- wolontariat w zakresie przeciwdziałania skutkom COVID 19.

Warunkiem zgłoszenia kandydata do konkursu jest wysłanie w terminie do 7 grudnia br. na adres e-mail: wolontariat@um.bydgoszcz.pl:
- wypełnionego formularza zgłoszeniowego w wersji edytowalnej word
(zgodnie z załącznikiem nr 1 lub/i nr 2);
- podpisanego i zeskanowanego potwierdzenia zgłoszenia kandydata/ów (zgodnie z załącznikiem nr 1 lub/i nr 2).

W tytule maila należy wpisać „BYDGOSKI WOLONTARIUSZ ROKU 2021”.

Arkusze zgłoszeniowe, które wpłyną do Urzędu Miasta Bydgoszczy niekompletne lub po określonym terminie nie będą rozpatrywane. Wytypować można maksymalnie 8 osób z jednej organizacji/placówki/instytucji (po 2 kandydatów z każdej kategorii konkursowej).

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w ramach obchodów Dnia Wolontariusza  w dniu 9 grudnia 2021 r. Z powodu trwającej pandemii COVID-19, wydarzenie będzie miało hybrydowy charakter. Uroczysta gala konkursu zostanie zorganizowana w BCOPW przy ul. Gdańskiej 5, ale również będzie dostępna w sieci. Relacja na żywo będzie dostępna na facebooku. Będziemy łączyć się z wolontariuszami, którzy zgłoszą deklaracje udziału w wydarzeniu online.

Więcej informacji można uzyskać, dzwoniąc pod nr telefonu: 52 585 92 73 oraz 52 585 87 27.

Dokumenty do pobrania:
Regulamin konkursu Bydgoski Wolontariusz Roku
Załącznik nr 1
Załącznik nr 2