logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Święto Starego Fordonu coraz bliżej. Jak dojechać?
W najbliższy weekend (9-10 czerwca) odbędzie się czwarta edycja Święta Starego Fordonu. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Ze względu na to wydarzenie ruch na ulicach Starego Fordonu już od piątku będzie ograniczony. Inaczej pojadą też autobusy.


Gwiazdą sobotniego wieczoru o godzinie 21 będzie zespół Red Lips, a w niedzielę o godzinie 18 wystąpi znany  kabaret Formacja Chatelet.  Zaplanowano również dwie duże rekonstrukcje  historyczne. O godzinie 18 w sobotę odtwarzana będzie bitwa o Wyszogród, a w niedziele o godzinie 14.15 ruszy inscenizacja bitwy o Pień.  W sobotę o godzinie 22.20 zaplanowano pokaz sztucznych ogni. W programie znajduje się tez wiele innych atrakcji m.in. prezentacja narzędzi tortur, pokazy sokolnika, Jarmark Starofordoński, pokazy motocykli, wesołe miasteczko, zawody strongmanów i wystawy modelarskie.

Ze względu na to wydarzenie ruch na ulicach Starego Fordonu będzie ograniczony już od piątku (8 czerwca, od godz. 20) do poniedziałku (11 czerwca godziny 4 rano). Zamknięte zostaną ulice: Bydgoska i Wyzwolenia (do ul. Krygera). Inaczej funkcjonować będzie komunikacja miejska. Autobusy linii nr 65, 75, 81, 82 oraz 33N kursować będą ulicami Fordońską, Ametystową, Kasztelańską i gen. W. Andersa. Dla tych  linii na trasie objazdu będą obowiązywały wszystkie istniejące przystanki oraz dodatkowo będą funkcjonowały dwa tymczasowe przystanki na ul. Ametystowej (na wysokości BFM).

Przypominamy, że z centrum Bydgoszczy do Starego Fordonu najłatwiej, bezpośrednio  dojechać linią autobusową nr 65. Z kolei przystanki tramwajowe Andersa-Wyzwolenia lub Andersa Wolna, z których odjeżdżają  linie nr 3, 5, 7 i 10 są położone w odległości 1300 metrów od Rynku w Fordonie.