logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Święto najmłodszych miłośników książek. Ruszają zapisy na Festiwal „LiterObrazki”
Już wkrótce, 12 czerwca rusza czerwcowa odsłona X Festiwalu Książki Obrazkowej dla Dzieci „LiterObrazki”. Będą spotkania z autorami i ilustratorami, warsztaty i konsultacje. W tym roku, wyjątkowo, na wszystkie spotkania autorskie i warsztaty obowiązują zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona, więc nie warto zwlekać!


Festiwal LiterObrazki to największe święto książki dla dzieci w regionie, od początku przyciąga rzesze małych czytelników. W tym roku Festiwal obchodzi 10 urodziny. Z tej okazji organizatorzy przygotowali masę atrakcji!

- Z radością zapraszamy wszystkie dzieci i rodziców na urodzinową zabawę. Festiwal Książki Obrazkowej dla Dzieci „LiterObrazki” obchodzi w tym roku okrągły jubileusz. Już 10 lat jesteście z nami, pamiętamy doskonale jak to się zaczęło. Przez ten czas z małego pączka, rozwinęła się nam dorodna, wielobarwna roślinka. Dlatego X edycja festiwalu będzie odsłoną roślinną, podzieloną na dwie części: czerwcową i wrześniową – zapraszają organizatorzy.

Czerwcowe wydarzenia odbywać się będą na dziedzińcu Biblioteki Głównej w Bydgoszczy (Stary Rynek 24), natomiast na początku września Festiwal przeniesie się na urokliwą Wyspę Młyńską (ul. Mennica). Większość festiwalowych wydarzeń odbędzie się na żywo choć niektóre będą również  transmitowane online.

Początek urodzinowego przyjęcia przewidziany jest na sobotę 12 czerwca - na najmłodszych czytelników czekają autorzy niezwykłych książek, animatorzy kultury, artyści, ilustratorzy, będą również warsztaty dla dorosłych. Tego dnia m.in. spotkanie z Grzegorzem Kasdepke, autorem książek dla dzieci i młodzieży, twórcą słuchowisk radiowych, pokaz techniki i warsztaty z Otwartą Pracownią Sitodruku, spotkania z psychologiem i logopedą. Również w sobotę spotkanie z legendarną Ciotką Klotką z Tik-Taka Ewą Chotomską, autorką scenariuszy programów telewizyjnych i piosenek dla dzieci, m.in. „Szczotka, pasta, kubek…”, „Mydło wszystko umyje” czy „Każdy ma jakiegoś bzika”. Czerwcowa zabawa potrwa do 18 czerwca. Działaniom towarzyszyć będą także wystawy. Ekspozycje pojawią się w przestrzeni Biblioteki Głównej.

Na dzieci czekać będą też niespodzianki wakacyjne, natomiast na początku września (3-4.09.) spotkanie na plenerowym finale LiterObrazków na Wyspie Młyńskiej. Będą koncerty, spektakle, zabawy na trawie, kiermasz najpiękniejszych wydawnictw dla dzieci, dużo zapierających dech, fascynujących atrakcji.

Zapisy ruszyły dziś, 31 maja. Pełen program Festiwalu dostępny jest na stronie www.literobrazki.pl.

Zadanie dofinansowane przez Miasto Bydgoszcz.