logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Świetny sezon bydgoskich sportowców

Po medalach lekkoatletów i kajakarzy także bydgoskie wiosła świętują triumf. W sobotę, 24 września złoty medal mistrzostw świata wywalczył Mateusz Biskup z Lotto-Bydgostii. Tego samego dnia w Bydgoszczy odbywały się zawody Wielka Wioślarska o Puchar Brdy.

Nasz zawodnik podczas odbywających się w czeskich Racicach mistrzostwach świata płynął w czwórce podwójnej. Polacy w finale do samego końca o złoto rywalizowali z Brytyjczykami. Ostatecznie biało-czerwoni wyprzedzili rywali o 0,89 sek. Trzecie miejsce zajęła czwórka z Włoch. Obok Mateusza Biskupa złote medale wywalczyli Fabian Barański, Mirosław Ziętarski i Dominik Czaja. Przypomnijmy, że Polacy w sierpniu w identycznym składzie w Monachium sięgnęli po srebro mistrzostw Europy.

Za nami Wielka Wioślarska

Sukces naszych wioślarzy w sobotę oklaskiwany był również na przystani Lotto-Bydgostii, gdzie rozgrywana była Wielka Wioślarska o Puchar Brdy. Wśród kibiców był m.in. prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Złoty medal wioślarza Lotto-Bydgostii jest już kolejnym w ostatnim czasie sukcesem naszych sportowców. Medale w mistrzostwach świata i Europy zdobywały bydgoskie kajakarki: Dominika Putto (złoto w w czwórce na 500 na MŚ i ME oraz srebro w K2 na 200 ME) oraz Katarzyna Kołodziejczyk (dwa srebrne medale ME). Z odbywających się w Monachium mistrzostw Europy seniorów z medalami wróciły również bydgoskie lekkoatletki. Ze srebra w sztafecie 4x400 m cieszyły się Iga Baumgart-Witan i Kinga Gacka. Wicemistrzynią Europy w siedmioboju została Adrianna Sułek, a srebro w sztafecie 4x100 m wywalczyła Marika Popowicz-Drapała.

Warto dodać, że srebro z ME w strzelectwie do Bydgoszczy przywiozła również Klaudia Breś, która dzięki temu sukcesowi wywalczyła kwalifikację olimpijską.