logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Sukces bydgoskiego florecisty

Polscy floreciści zajęli drugie miejsce w drużynowym Pucharze Europy kadetów rozegranym w niemieckim Halle (3 grudnia). W srebrnym zespole walczył m.in. Szymon Pichłacz zawodnik UKS MDK 5 Bydgoszcz.

Druga reprezentacja biało-czerwonych, walcząca w składzie: Kacper Szczypiński (KS Wrocławianie), Szymon Pichłacz (UKS MDK 5 Bydgoszcz), Jakub Dołżycki i Piotr Kaśków  (obaj UKS Atena Gdańsk) w drodze na podium pokonała Japonię 3, Niemców 2, Duńczyków oraz Rumunów i dopiero w finale musiała uznać wyższość Japończyków z drugiej drużyny.

W ćwierćfinale znalazł się też zespół Polska 1. W walce o „szesnastkę” rozgromił zespół Niemcy 7, o wejście do najlepszej ósemki pokonali reprezentacje Singapuru. W ćwierćfinale przegrali z reprezentacją Rumunii zajmując bardzo wysokie 6 miejsce. Drużynę tworzyli Maciej Bem  (AZS AWF Poznań), Jan Brzeziński (UKS-I Bohun Toruń),  Szymon Mlicki (UKS MDK 5 Bydgoszcz) i Adam Podralski (UKS Atena Gdańsk).