logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Stypendia na kulturę – szykują się ciekawe festiwale i imprezy
11 przedsięwzięć kulturalnych otrzymało dofinansowanie od miasta w ramach wieloletniego konkursu na projekty artystyczne. Dzięki temu w Bydgoszczy odbędą się m. in. Festiwal Muzyki Kameralnej, FONOMO, Boski Fest czy prestiżowy Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. I.J. Paderewskiego.


To już II edycji konkursu pn. Realizacja cyklicznych projektów i przedsięwzięć artystycznych o znaczeniu promocyjnym dla miasta Bydgoszczy. Konkurs jest wieloletni, a realizacja przedsięwzięć przewidziana jest na lata 2019-2021. W tym roku na konkurs nadesłano 14 wniosków, spośród których komisja wybrała jedenaście przedsięwzięć, na realizację których rozdysponowano kwotę 2.900.000,00 zł.

Wsparcie finansowe otrzymały między innymi projekty finansowane już w poprzednim konkursie wieloletnim: Konkurs Pianistyczny im. I. J. Paderewskiego, Bydgoszcz Jazz Festiwal, Boski Fest, Bydgoskie Impresje Muzyczne, Mózg Festiwal czy Vintage Photo Festival oraz projekty, które do tej pory były wspierane w trybie rocznym:  festiwal dla dzieci Pozytywka, Oko Nigdy Nie Śpi, FONOMO Music&Film Festival, festiwal filmów dokumentalnych  - Millenium Against Gravity Film Festival oraz Festiwal Muzyki Kameralnej Muzyka u Źródeł.

Celem konkursu było wsparcie realizacji wieloletnich projektów i przedsięwzięć artystycznych o charakterze międzynarodowym lub co najmniej ogólnopolskim, których realizacja przyczyni się do budowania i promocji wizerunku Bydgoszczy.

Lista beneficjentów TUTAJ