logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Stypendia dla sportowców
Prezydent Bydgoszczy przyznał 23 stypendia sportowe na 2021 rok. 14 zawodników zdobyło prawo do wsparcia na podstawie sukcesów ujętych w kryteriach uchwały z 2017 r., 9 otrzymało przedłużenie świadczenia na podstawie uchwały z 2020 r.


Ubiegły rok był wyjątkowo trudny dla sportowców. Pandemia koronawirusa dotknęła także bydgoskich zawodników. Pamiętamy ich ubiegłoroczne pomysłowe treningi na korytarzach, w pokojach czy na balkonach swoich mieszkań uwiecznione na zdjęciach bądź filmikach na kanałach społecznościowych. Ciężkie, realizowane z poświęceniem treningi zaowocowały medalami mistrzostw Europy, m.in. wioślarzy, strzelców czy kajakarza górskiego. Jednymi z nielicznych, którym udało się wystartować przed pandemią i zdobyć medal mistrzostw świata i punktowane miejsca były paracyklistki. W sumie na podstawie uchwały z 2017 roku Prezydent Miasta przyznał stypendia 14 zawodnikom.

Większość imprez rangi mistrzostw świata została odwołana. W niektórych dyscyplinach nie odbyły się w 2020 r. żadne mistrzowskie zawody międzynarodowe, na przykład w lekkiej atletyce, kajakarstwie klasycznym czy podnoszeniu ciężarów. To właśnie z myślą o tych sportowcach Prezydent Bydgoszczy zaproponował uchwałę o wsparciu zawodników, którzy w 2020 r. otrzymywali stypendia, a nie mieli możliwości startu ze względu na trwającą pandemię. Kryteria tej uchwały spełniło 9 zawodników.

Lista stypendystów Prezydenta Miasta Bydgoszczy TUTAJ.