logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Śródmieście z kolejnymi stylowymi chodnikami
Rozpoczął się kolejny etap prac przy przebudowie chodników wzdłuż ul. Królowej Jadwigi. Na ważnej, reprezentacyjnej ulicy płyty układane są według historycznego wzoru - w karo i otaczane granitową kostką. Chodniki remontowane są także w innych lokalizacjach m.in wokół rewitalizowanego Rybiego Rynku oraz placu Kościeleckich.


Obecnie prace wzdłuż ul. Królowej Jadwigi prowadzone są na odcinku pomiędzy ulicą Łokietka i mostem (po stronie Okola). To zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Nawierzchnia wykładana będzie płytami, układanymi w karo. Przy kamienicach oraz od strony jezdni pojawią się opaski z kamiennej kostki. Brukowane będą również wjazdy na teren posesji. Dodatkowo zaplanowano wymianę oświetlenia. W kolejnym etapie betonowe latarnie zastąpią eleganckie pastorały ze stylowymi oprawami. Dzięki temu ulica pełna odrestaurowanych kamienic jeszcze bardziej zyska na estetyce. Wiosną prace były prowadzone na odcinku od ul. Naruszewicza do mostu (po stronie Śródmieścia). Zlecił je deweloper stawiający nowoczesne budynki, które stworzyły nową pierzeję.

Według dawnego wzoru przebudowanych zostało do tej pory kilka innych odcinków chodników w Śródmieściu, m.in. na ul. Cieszkowskiego, Śniadeckich, Pomorskiej, Poznańskiej, E. Warmińskiego, M. Jackowskiego. Ten standard wykorzystujemy także w trakcie przebudowy staromiejskich uliczek i placów wokół Starego Rynku, m.in.: Grodzkiej, Pod Blankami, Przyrzecze, placu Kościeleckich.

Wkrótce ruszą prace na odcinkach ul. Mazowieckiej (od Sowińskiego do H. Sienkiewicza) oraz Piotra Skargi (większość odcinków). Te dwa zadania do realizacji również wybrali mieszkańcy w czasie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.

Wiele innych remontów

Równocześnie zlecamy szereg innych remontów. Prace prowadzone są m.in. przy odcinkach:

  • ul. Orlej (Szwederowo)
  • ul. Bocianowo (Śródmieście)
  • wyniesionym przejściu na ul. T. Czackiego (Górzyskowo)

W tym roku wiele ciągów pieszych i rowerowych powstaje też w ramach większych inwestycji drogowych. Wymieniamy chodnik wzdłuż ul. Łęczyckiej. Nowy chodnik zbudujemy na modernizowanym odcinku  ul. Pod Skarpą na osiedlu Eskulapa. W ostatnich tygodniach oddaliśmy do użytku wyremontowane schody na Wzgórzu Wolności, chodniki na odcinkach ul. Pelplińskiej i J. Twardzickiego oraz nową trasę pieszo-rowerową wzdłuż ul. Wierchowej i Geodetów.