logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Sprzęt z BPPT pomaga pacjentom i lekarzom
Firma Medseven, która wyspecjalizowała się w dystrybucji sprzętu medycznego, rozwija działalność w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym. Przy ul. S. Rolbieskiego powstaje dla niej nowy biurowiec.


Firma Medseven powstała w 2012 roku. Obecnie firma należy do grupy kapitałowej jednego z wiodących europejskich dostawców usług opieki domowej. Oferta firmy obejmuje szeroki asortyment produktów medycznych, takich jak:

  • aparatura medyczna;
  • produkty medyczne i jednorazowe;
  • sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny;
  • produkty do pielęgnacji pacjenta;
  • odzież i obuwie medyczne.

Początek działalności firmy wiązał się z utworzeniem zaplecza magazynowego i stanowisk serwisu sprzętu w magazynie. Firma Medseven dysponuje także własnym transportem przystosowanym do przewozu sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego. Obecnie na potrzeby firmy Medseven rozbudowywany jest  obiekt na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo- Technologicznego. Przy ul. S. Rolbieskiego powstała już hala o powierzchni 500 metrów kwadratowych. W budowie jest budynek biurowy o podobnej powierzchni użytkowej.

Gospodarcze serce regionu

Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny Sp. z o.o. oferuje tereny inwestycyjne na sprzedaż oraz pod dzierżawę. Zajmuje powierzchnię 290,9 hektarów. Swoją działalność na terenie BPPT prowadzi 170 firm, które zatrudniają około 5000 osób. Przygotowując tereny dla inwestorów, pracownicy spółki podejmują szereg działań obejmujących m.in. wydzielenie i podział geodezyjny działek, badania hydrogeologiczne gruntów, budowę nowej i rozbudowę już istniejącej infrastruktury. BPPT dokonuje podziału gruntu w zakresie wielkości i kształtu działki zgodnie z wymaganiami Inwestora Aktualnie powierzchnia inwestycyjna to 55 hektarów. Cały obszar Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, gdzie oznaczono go jako teren aktywności gospodarczej, obejmującej działalność usługowo-produkcyjną, składowanie i magazynowanie. Inwestorzy mają tu zapewniony dostęp do mediów, w tym energii cieplnej. Spółka dysponuje także około 6000 m2 powierzchni biurowej i ponad 7500 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej hal.