logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Sprzątanie i integracja
Za nami kolejna akcja sprzątania świata. Tym razem odbywała się w ramach projektu "Aktywni Razem - Wolni od Uzależnień".


Projekt już po raz drugi realizuje Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki "BORPA". W akcji udział biorą nauczyciele, uczniowie, rodzice i opiekunowie z bydgoskich placówek oświatowych – łącznie ok. 3.5 tys. osób. W ramach projektu sprzątano dotychczas: Fordon, Myślęcinek i Osową Górę, a sobotnia (23.03) akcja to ostatni punkt sprzątania terenów na Glinkach, przy Belmie, i w okolicach ul. Chemicznej, zakończony podsumowaniem w Nadleśnictwie Bielice.

Na uczestników, którzy licznie zjawili się w sobotnie przedpołudnie na akcji sprzątania czekały ognisko oraz gry i zabawy dla dzieci. Spotkał się z nimi także Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. 

Organizatorami wydarzenia są Miasto Bydgoszcz, Wydział Edukacji i Sportu UM wraz z podległymi bydgoskimi placówkami oświatowymi,  Bydgoski Ośrodek Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki „BORPA”, Nadleśnictwo Żołędowo, Nadleśnictwo Bydgoszcz, ProNatura, Eneris Proeco, Policja, Straż Miejska. Miasto Bydgoszcz przygotowało dla dzieci słodki poczęstunek, drobne upominki i stoisko z zabawami ekologicznymi.​