logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Sprawny dojazd do urzędu miasta przy ul. Grudziądzkiej
W centrum trwa budowa nowoczesnego parkingu wielopoziomowego. Dotychczasowy parking znajdujący się na tym terenie, został zamknięty. Aby ułatwić mieszkańcom dojazd do urzędu, od czwartku, 19 listopada uruchomiony zostanie tymczasowy przystanek autobusowy w tym miejscu.


Na nowym przystanku autobusowym od jutra zatrzymywać będą się autobusy linii nr 51, 52, 55, 56, 58, 59, 60. Docelowo, po zakończeniu inwestycji, w tym miejscu powstanie zatoka autobusowa, która pozwoli na sprawną przesiadkę z samochodu na autobus. Dzięki rozwiązaniu wielu bydgoszczan będzie miało krótszą drogę do autobusu.

Wykonawcą jest firma Budimex, która na początku listopada przejęła plac budowy. W ciągu kilkunastu dni udało się wyburzyć kolidującą z inwestycją kamienicę, zlokalizowaną przy ul. Grudziądzkiej 19. Aktualnie prowadzone są roboty ziemne. Wszelkie wykopy pod budynek prowadzone są pod nadzorem archeologa.


Parking zlokalizowany nieopodal Starego Miasta idealnie wkomponuje się w trwające zmiany w tej części Śródmieścia. Elewacja nowego budynku utrzymana będzie w kolorze szarym z pionowymi elementami żaluzyjnymi. Elementy te będą wykonane z drewna, zaplanowano również zieloną ścianę. W centralnym punkcie pojawi się prosty zegar. Ściany budynku zostaną zagospodarowane naturalną zielenią pnącą. Prace budowlane będą prowadzone we współpracy z archeologiem.

Inwestycja o wartości niemal 35 mln zł jest dofinansowana ze środków unijnych (ZIT). Na to zadanie pozyskaliśmy 11,2 mln zł wsparcia zewnętrznego. W ramach budowy nowoczesnego parkingu powstaną także 2 stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych. Miejsca parkingowe znajdą także motocykliści i rowerzyści. Uporządkowane zostaną drogi dojazdowe i dojścia dla pieszych.

Inwestycja w liczbach:
35 mln zł – wartość inwestycji
570 – liczba miejsc parkingowych
12 miesięcy – planowany czas trwania budowy