logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Spotkanie z muzyką
Filharmonia Pomorska zaprasza na koncerty – tradycyjne i online, dla dorosłych i dla dzieci. W najbliższych dnia posłuchamy m.in. autorskiego programu Krzysztofa Herdzina oraz recitalu wokalnego wybitnego, młodego artysty, Jakuba Józefa Orlińskiego.


11 czerwca (piątek), godz. 19:00
KRZYSZTOF HERDZIN ABOUT ORCHESTRA – KONCERT ONLINE

Nowa produkcja muzyczno-edukacyjna Filharmonii Pomorskiej pn. „KRZYSZTOF HERDZIN ABOUT…” to cykl 4 autorskich programów Krzysztofa Herdzina. Wzorują się one częściowo na edycjach amerykańskiego cyklu popularyzatorskiego „Ominibus”, poprowadzonych przez Leonarda Bernsteina („Omnibus” był emitowany na przełomie lat 50. i 60. ub. w.). 23 kwietnia br. na kanale YT miała premierę pierwsza edycja projektu pt. „Krzysztof Herdzin about George Gershwin”, która cieszy się popularnością i jest wysoko oceniana.

W drugim programie z tego cyklu, tym razem pod tytułem „Krzysztof Herdzin about orchestra”, w roli głównej wystąpi Orkiestra Symfoniczna FP i zaprezentuje pod dyrekcją autora dwa utwory:
- Benjamin Britten (1913-1976) –  Przewodnik po orkiestrze dla młodzieży
- Camille Saint-Saëns  (1835-1921)-  Karnawał zwierząt

Premiera na kanale YouTube FP o godz. 19:00.

12 czerwca (sobota), godz. 11:00
AKADEMIA WIOLIMISIA „PERKUSYJNE FIGLE-MIGLE”

Cykliczny koncert dla dzieci w wieku 3-6 lat. Na instrumentach perkusyjnych zagrają: Maja Wlazły, Patryk Dolepski, Jakub Waszczuk i Kamil Miszewski. Imprezę przygotuje i poprowadzi Dorota Borowicz.

12 czerwca (sobota), godz. 12:30
OD BRZUSZKA DO USZKA MALUSZKA

Cykliczny koncert dla niemowląt, małych dzieci do 2. roku życia oraz kobiet w ciąży. Wystąpi zespół wokalny CANTUS PARS. Na fortepianie Rafał Tworek, na saksofonie i klarnecie – Krzysztof Biernacki. 

14 czerwca (poniedziałek), godz. 19:00 
RECITAL WOKALNY JAKUBA JÓZEFA ORLIŃSKIEGO

Jakub Józef Orliński szybko objawił się jednym z najbardziej tryumfujących artystów na międzynarodowej scenie muzyki klasycznej, a wyprzedane błyskawicznie koncerty i recitale śpiewaka oraz występy telewizyjne i nagrania w Europie i USA przyciągnęły rzesze nowych zwolenników tej formy sztuki. Gwiazda Orlińskiego rozbłysła dzięki zwycięstwom w konkursach, odbywających się po obu stronach Atlantyku, w tym – Grand Finals Metropolitan Opera National Council Auditions (2016) oraz Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Marcelli Sembrich-Kochańskiej (2015). W 2017 zyskał międzynarodową sławę dzięki wykonaniu „Vedrò con mio diletto” Vivaldiego, transmitowanemu na kanale YouTube i które zebrało ponad cztery miliony odsłon. Inne wydarzenia minionych sezonów to m.in. debiuty artysty: solowy w Carnegie Hall z orkiestrą instrumentów historycznych New York Baroque Incorporated; w Rosji, z wyprzedanymi koncertami, w Zaryadye Hall w Moskwie; z Filharmonią Narodową w „Mesjaszu” Händla i na Festival Bach Montréal. Artysta podpisał kontrakt na wyłączność z uznaną wytwórnią Warner Classics & Erato. W 2018 jego pierwszy album „Anima Sacra” zdobył uznanie krytyków i nagrodę Opus Klassik. W 2019  odebrał prestiżowe wyróżnienie Gramophone Classical Music Awards w kategorii Young Artist, nagrodę Koryfeusz Muzyki Polskiej 2018 w kategorii Osobowość Roku oraz nagrał drugą solową płytę „Facce d’amore”. W 2020 otrzymał „Paszport Polityki”. 

Bilety do nabycia w kasie biletowej FP oraz na www.bilety24.pl.

16 czerwca (środa), godz. 19:00 
KONCERT Z MISTRZEM

W 2021 świętujemy wspaniały Jubileusz 85. urodzin Maestro Jerzego Maksymiuka. Charyzmatyczny i kreatywny dyrygent, pianista i kompozytor jest niebywale znanym i powszechnie lubianym artystą. Niewiele jest postaci w polskiej muzyce, które zdołały z taką mocą podbić serca melomanów. Nie sposób zliczyć, ile razy słuchacze mogli podziwiać Jerzego Maksymiuka w bydgoskiej Filharmonii – i jako dyrygenta, i jako kompozytora. 

Wielkie obchody Urodzin Maestro odbędą się 19 listopada br., a tymczasem zapraszamy na środowy koncert, w którym Orkiestra Kameralna Filharmonii Pomorskiej Capella Bydgostiensis zagra pod batutą Jerzego Maksymiuka takie utwory:
- Georg Philipp Telemann (1681–1767) – Suita Don Kichot (fragmenty)
- Johann Sebastian Bach (1685-1750)  – Aria Erbarme dich z Pasji wg św. Mateusza  (na obój i skrzypce)
- Johann Sebastian Bach (1685-1750) – Koncert na obój i skrzypce d-moll BWV 1060
- Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) – Divertimento F-dur KV 138
- Gioachino  Rossini (1792-1868) – Sonata nr 1 G-dur

Bilety do nabycia w kasie biletowej FP oraz na www.bilety24.pl.