logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Spotkania autorskie w bibliotece
Bydgoszczanie i bydgoszczanki w najbliższym czasie będą mieli niepowtarzalną okazję, by spotkać się z autorami niezwykle ciekawych książek. Na spotkania autorskie zaprasza Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy.


Dziś, w czwartek 18 listopada o godzinie 18.00 w Bibliotece Głównej na Starym Rynku 24 odbędzie się spotkanie z  Aleksandrą Lipczak - dziennikarką i reporterką, autorką książki „Lajla znaczy noc”, w której między historią a współczesnością i między esejem a reportażem, autorka dekonstruuje popularne symbole Hiszpanii (flamenco, mozaiki, palmy), odsłaniając ich muzułmańsko-arabskie korzenie. Pokazuje, jak dzisiaj Andaluzja obchodzi się ze swym dziedzictwem. Aleksandra Lipczak jest laureatką Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza, finalistką Nagrody Literackiej Nike. Autorka publikuje m.in. na łamach „Polityki” i „Przekroju”. Spotkanie poprowadzi Aleksandra Kołodziejek. Wstęp wolny.

W najbliższy poniedziałek, 22 listopada 2021 roku o godzinie 16.00 Filia nr 4 dla dorosłych z Oddziałem dla dzieci i młodzieży przy ul. Czerkaskiej 11 zaprasza na spotkanie autorskie z Danutą Krupecką połączone z promocją książki pt. „Idę po kamieniach”. Spotkanie poprowadzi bydgoski pisarz Jarosław Stanisław Jackiewicz. Na wydarzenie obowiązują zapisy: tel. 52 340-10-05.

Z kolei w środę, 24 listopada o godzinie 18.00 Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Beatą Kowalik, autorką książki „No pasa nada! Nic się nie dzieje. Kobiece oblicze Meksyku”. Autorka przez kilkanaście lat podróżowała z rodziną po świecie, z czego dziesięć lat mieszkała w Meksyku. Jest filologiem, dziennikarką, pisarką, feministką, ale przede wszystkim obserwatorką życia i ludzi.  Interesują ją trudne tematy, od których w Meksyku nie można się odciąć – wojny narkotykowe, prostytucja nieletnich, miażdżąca bieda czy łamanie praw człowieka, w szczególności kobiet. „No pasa nada! Nic się nie dzieje. Kobiece oblicze Meksyku” (Wydawnictwo Kobiece), to zbiór reportaży o Meksykankach żyjących w zdominowanym przez mężczyzn świecie. O kobietach z miast i wsi, służących i wykształconych, lesbijkach i prostytutkach, aktywistkach i niewolnicach miłości żyjących w świecie, w którym kobiety są poniżane, uprzedmiotawiane i pozbawiane praw. Wstęp wolny.

Natomiast w czwartek, 25 listopada o godzinie 18.00 Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza członków Dyskusyjnych Klubów Książki na spotkanie z dziennikarką i prezenterką telewizyjną Katarzyną Zdanowicz, połączone z promocją jej książki zatytułowanej „Zawsze mówi, że wróci. Żony himalaistów opowiadają o życiu w cieniu wielkiej góry”. Premiera książki miała miejsce 15 września br. Zdanowicz zaczynała w lokalnej telewizji w Solcu Kujawskim. Pracowała w „Gazecie Wyborczej” – w oddziałach bydgoskim i toruńskim. Potem przyszedł czas na Radio Gra w Bydgoszczy. Od 2007 roku mieszka w Warszawie. Była producentką Wydarzeń w Polsacie. Prowadziła programy w Polsat News. Od 2013 do 2021 roku związana z TVN24. Współpracowała z Dzień Dobry TVN. Pisze do tygodnika „Polityka”. Wstęp na spotkanie za okazaniem wejściówek. Bezpłatne wejściówki dostępne będą od 18.11.2021, godz. 16.00 w Wypożyczalni Biblioteki Głównej, Stary Rynek 24. Spotkanie organizowane jest w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.