logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Sportowcy i ich trenerzy wyróżnieni w ratuszu
Bydgoscy sportowcy niewidomi i słabowidzący pod koniec 2022 roku osiągnęli spore sukcesy na światowych imprezach. W czwartek (12.01) w ratuszu z naszymi medalistami, ich trenerami i działaczami spotkała się zastępczyni prezydenta Bydgoszczy Iwona Waszkiewicz.


Rok 2022 był bardzo udany dla reprezentantów Pomorsko-Kujawskiego Klubu Kultury Fizycznej Sportu i Turystyki Niewidomych i Słabowidzących "Łuczniczka". W listopadzie podczas odbywających się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich mistrzostwach świata w strzelectwie pneumatycznym osób niewidomych świetnie spisał się Grzegorz Kłos, który wraz ze swoim asystentem Arkadiuszem Gęstwińskim wywalczył srebrny medal, bijąc jednocześnie rekord świata.

- Na co dzień mieszkam w Toruniu, gdzie też pracuje zawodowo. Ale kilka razy w tygodniu przyjeżdżam na Zawiszę. Tam trenujemy pod okiem pana Ireneusza Stachowskiego. Te sukcesy, to efekt naszej ciężkiej pracy - mówi Grzegorz Kłos. 

W grudniu autorką kolejnego sukcesu naszego klubu była Agnieszka Bardzik, która wraz z koleżankami z reprezentacji Polski podczas rozgrywanych w Paryżu mistrzostwach Europy w Showdown wywalczyła drużynowy złoty medal. 

- Bardzo nas cieszą sukcesy osób z niepełnosprawnościami. Jest im trudniej, ale jeśli mają pasję i wokół siebie oddanych ludzi, to pokazują, że są w stanie zdobywać medale. Jesteśmy z Was bardzo dumni - mówiła zastępczyni prezydenta Bydgoszczy Iwona Waszkiewicz, która sportowcom, trenerom i działaczom wręczyła upominki. Oprócz sportowców otrzymali je również Szymon Borkowski, trener klubowy KSN Łuczniczka i trener reprezentacji Polski w showdown, prezes bydgoskiego klubu Łukasz Skąpski oraz wiceprezesi Georgina Myler i Krzysztof Badowski.