logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Slowbiznes – własna firma z dzieckiem na ręku
To hasło tegorocznego Maja Mam, który w tym roku odbędzie się 24 maja. Spotkanie dla przedsiębiorczych mam jest otwarte. Tradycyjnie zapraszamy z dziećmi.


Projekt Maj Mam organizowany jest od 2013 roku. Jego celem jest aktywizacja kobiet po urodzeniu dziecka, po urlopie macierzyńskim lub wychowawczym. Spotkanie jest bezpłatne. I co dla mam najważniejsze – nie trzeba zastanawiać się, z kim zostawić dziecko – można przyjść razem z nim. W czasie, gdy mama uczestniczy w spotkaniu, dziecko (w zasięgu jej wzroku) spędza czas z animatorami w specjalnie do tego przygotowanym kąciku zabaw a prowadzącym nie przeszkadza obecność dziecka. Miejsce spotkania przystosowane jest do obecności dzieci w każdym wieku. Jest to również okazja do wsparcia się nawzajem, do stworzenia i podtrzymywania sieci kontaktów.

- Oprócz części warsztatowej dotyczącej slowbiznesu będzie okazja dowiedzieć się wszystkiego na temat dotacji Powiatowego Urzędu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej dla osób bezrobotnych, a Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego przedstawi swoją ofertę wsparcia dla początkujących – mówi Dorota Glaza, dyrektorka Biura Aktywności społecznej UMB. 

Program:

10.00 Przywitanie uczestniczek

10.10 Oferty wsparcia dla początkujących przedsiębiorczyń: Powiatowy Urząd Pracy oraz Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego  

10.30 Warsztaty – „Slowbiznes – własna firma z dzieckiem na ręku” -  Świat wewnętrzny – prowadzenie Marta Kokocińska

12.00  Podsumowanie spotkania i zakończenie

Szczegółowe informacje o warsztatach:

Jak wykorzystać swój potencjał. Walka z wewnętrznymi blokerami, które nie pozwalają nam uwolnić swojego potencjału czy pomysłu. Gorszy dzień też jest slow - jak sobie radzić w chwilach spadku energii, braku sił, jak przygotować się na kryzys chorobowy. Mózg i pułapki, w które nas wpędza - wybieranie krótszej, łatwiejszej drogi, odwlekanie na później, chaos myśli. Zastosowanie narzędzi takich jak “ściana chwały”, inspirujące “dopalacze intelektualne”.

Warsztaty poprowadzi Marta Kokocińska, założycielka marki Dom w kratkę, od 8 lat prowadząca manufakturę oraz sklep internetowy. Swoją firmę zakładała z trzymiesięcznym synkiem na ręku, kiedy w domu czekały już dwie starsze córeczki. Ma więc nie tylko wiedzę, ale i doświadczenie, którym dzieli się podczas spotkań i szkoleń.

Dodatkowych informacji udziela Agnieszka Ćwiklińska, adres e-mail agnieszka.cwiklinska@um.bydgoszcz.pl, nr telefonu 52 58 59506

Spotkanie jest otwarte, wstęp wolny, miejsce: Bydgoskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, ul. Gdańska 5. Zapraszamy z pociechami.