logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Skwer Siła Ciszy Mariampola na osiedlu Tatrzańskim gotowy!
Zakończyła się budowa Skweru Siła Ciszy Mariampola u podnóża skarpy przylegającej do fordońskich górek, który został zrealizowany w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski.


Skwer „Siła Ciszy Mariampola” powstał pomiędzy ulicami Tatrzańską i Galla Anonima. Podzielony został na dwie strefy.

W strefie SIŁY znajduję się plenerowa siłownia z czterema wielostanowiskowymi przyrządami do ćwiczeń. Razem do dyspozycji jest 12 urządzeń, które umożliwią kompleksowy rekreacyjny trening.W strefie CISZY znajduje się drewniana altana, w której umieszczone zostały ławki. Dzięki temu miłośnicy pieszych wędrówek po fordońskich górkach będą mogli tam odpocząć, nawet w przypadku deszczu.W tej strefie znajdują się również stoliki i miejsce do gry w szachy, chińczyka czy karty.W „strefie ciszy” zrealizowano również kącik dla zakochanych. Szczególnie popularną atrakcja będzie nowoczesna ławka w kształcie serca oraz pergola na której zakochani mogą zaczepić kłódki ze swoimi imionami.Przygotowane zostały również specjalne tablice edukacyjne z historią Mariampola. Szczególnie ciekawe dla miłośników Fordonu będą na pewno plansze ze starymi mapami i zdjęciami dawnych fordońskich wsi.

 

Teren został ogrodzony. Projektanci przygotowali również ciekawy plan aranżacji zieleni. Zakłada on nasadzenia maksymalnej możliwej liczby drzew i krzewów, które nie wymagają skomplikowanych zabiegów, szybko rosną i dość dobrze znoszą zanieczyszczenie środowiska i trudne warunki miejskie.

 


Warto wiedzieć:
• Inwestycja została zrealizowana w oparciu o  Bydgoski Budżet Obywatelski. Miasto przeznaczyło na ten cel ponad 226 tysięcy złotych. Na wygrany projekt głosowało 375 mieszkańców.