logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Sierpień w zachwycie
Sierpień będzie stał pod znakiem zachwytu. Przez miesiąc w przestrzeniach przy ul. Jezuickiej 22, w których wcześniej mieściła się Pracownia odbywać się będą spotkania, warsztaty, koncerty i wystawy. Wydarzenia organizują Fundacja W788, Pracownia Rozwijalnia i Fundacja Koherencje.


W sierpniu br. przestrzenie przy ul. Jezuickiej 22 wypełnią spotkania, koncerty, warsztaty, wystawy i wiele innych, zachwycających aktywności. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Na część obowiązują zapisy.

Fundacja W788 działa na rzecz upowszechniania sztuki na terenie Bydgoszczy i okolic. Koncentruje się na przybliżaniu alternatywnych postaw twórczych publiczności bydgoskiej oraz promowaniu zdarzeń opartych na łączeniu sztuki i edukacji. Aktywność fundacji wynika z naturalnej potrzeby współtworzenia nowych zjawisk  w kulturze, jak i próby zagospodarowania przestrzeni symbolicznej opartej na działaniach wspólnotowych, a także aktywizacji osób i miejsc. Od 2019 roku wraz z instytucjami partnerskimi realizuje program rezydencyjny „Znikając nad Wisłą”. Więcej: www.w788.pl

Pracownia Rozwijalnia prowadzi warsztaty z zakresu twórczości, które umożliwiają doświadczanie twórczości, rozwój kreatywności, tworzenie wspólnoty twórczej a także rozwijają zainteresowanie sztuką - dla dorosłych i dzieci. Dzięki przekonaniu, że każdy człowiek ma pierwiastki kreatywne i może je rozwijać, powstało miejsce, w którym dzieci, młodzież i dorośli nabywają umiejętności praktycznych, doświadczają kontaktu ze sobą poprzez sztukę i własną twórczość.

Fundacja Koherencje powstała w 2021 roku z inicjatywy trojga przyjaciół – dwojga instrumentalistów i filozofa. Celem fundacji jest promocja kultury, sztuki i nauki, zwłaszcza ukazywania połączeń między muzyką i filozofią. Fundacja współpracuje z twórcami, instytucjami kultury, organizacjami pozarządowymi i uczelniami.

Program wydarzeń: TUTAJ