logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Siatkarki Pałacu ze złotym medalem letniej ligi

Zawodniczki Pałacu Bydgoszcz zostały pierwszymi w historii zwyciężczyniami turnieju PreZero Grand Prix. W finale rozgrywanym 7 sierpnia na Stadionie Letnim w Gdańsku bydgoszczanki pokonały 2:0 (25:19, 25:23) #VolleyWrocław. Nagroda MVP turnieju trafiła do Eweliny Żurowskiej, która w finale zdobyła 11 punktów.

PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki to nowość. PLS zorganizowała w tym roku po raz pierwszy letni turniej w piłce siatkowej dla męskich i kobiecych klubów uczestniczących w PlusLidze, Tauron 1. Lidze oraz Tauron Lidze.

Turniej rozgrywany był w formule plażowej, a drużyna liczyła cztery osoby. Obowiązywały identyczne zasady gry jak w siatkówce halowej, z tym że każda z czterech osób mogła atakować. W odróżnieniu od klasycznej siatkówki plażowej również boisko miało halowe wymiary.

W turnieju kobiet uczestniczyło 8 drużyn. Faza finałowa, do której dostały się bydgoszczanki odbyła się 7 sierpnia w Gdańsku.

Mistrzem letniej ligi kobiet został KS Pałac Bydgoszcz, który w finale pokonał siatkarki z Wrocławia 2:0. W pierwszym secie Pałacanki, pewnie odskoczyły rywalkom na początku seta, a ostatni skuteczny atak Emilii Muchy zakończył seta z wynikiem 25:19.

W drugiej partii, było dużo więcej emocji. Jednak ostatecznie drugiego seta wynikiem 25:23 zakończyły zawodniczki Pałacu. MVP finału wybrana została Ewelina Żurowska, która w finale zdobyła 11 punktów. Nagroda główna w turnieju wyniosła 35 tys. zł.