logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Seniorada 2024 rozpoczęta. Klucze do Bydgoszczy w rękach seniorów
Przemarszem Kapeluszowym w ramach VII Pikniku Organizacji Pozarządowych rozpoczęliśmy tegoroczną Senioradę, czyli tydzień międzypokoleniowych atrakcji. Przez najbliższe dni na seniorów i całe rodziny czeka mnóstwo ciekawych wydarzeń.


Sobota (15.06) była pierwszym dniem tegorocznej Seniorady. Tradycyjnie już rozpoczął ją XIV Przemarsz Kapeluszowy. Barwny korowód przeszedł ulicami Bydgoszczy, niosąc radość i optymizm dla wszystkich mieszkanek i  mieszkańców. Uczestnicy śpiewali znane i lubiane ludowe piosenki.

Zabawie przewodniczyła ubrana w ludowe stroje młodzież z Zespołu Pieśni i Tańca “Płomienie”. Przemarsz prowadzony przez Orkiestrę Dętą Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1, pięknie zaprezentował się okrążając bydgoski Stary Rynek. Następnie ul. Mostową wkroczył na Wyspę Młyńską, gdzie trwał VII Piknik Bydgoskich Organizacji Pozarządowych. Na scenie wydarzenia wręczono nagrody za najpiękniejsze kapelusze.Jednym z uczestników Przemarszu i inauguracji Seniorady był zastępca prezydenta Bydgoszczy Mirosław Kozłowicz, który przekazał klucze do bram miasta na ręce reprezentantów Rady Seniorów, Młodzieżowej Rady Miasta oraz organizacji społecznych. Wszystkie te grupy zaangażowane są w tydzień międzypokoleniowych zabaw i spotkań.

- Dziękuję wszystkim obecnym za to że pokazują swoją jedność i radość. Dziękuję za kolejny rok wspólnego rozwijania pięknej tradycji bydgoskiego Przemarszu Kapeluszowego. Cieszę się mogąc być pośród Was – mówił zastępca prezydenta Bydgoszczy Mirosław Kozłowicz.

Przed uczestnikami tegorocznej Seniorady jeszcze kilka dni pełnych atrakcji i wydarzeń, m.in. spotkanie z poezją, joga dla seniorów, koncert jazzowy, gimnastyka taneczna, pokazy filmowe, muzyczny talent show, warsztaty plastyczno – artystyczne, sportowa olimpiada międzypokoleniowa, międzypokoleniowy bal, spacer po ogrodzie sensorycznym oraz botanicznym w Myślęcinku a także potańcówka nad Kanałem Bydgoskim. W tym roku impreza została przygotowana wraz z 32 partnerami, w jej ramach odbędzie się 105 wydarzeń w 25 lokalizacjach Bydgoszczy.Pełen harmonogram i zasady rejestracji dostępne są na stronie www.BydgoszczSeniorom.pl oraz w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy Gdańskiej 5. Każda seniorka i senior, niezależnie od zainteresowań, z pewnością znajdzie w nim coś dla siebie.