logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Samochodowe części wyprodukują w technologicznym parku




Przy ul. E. Petersona rozpoczęła się budowa nowej siedziby firmy Jezpol. Inwestor zamierza rozwinąć swoja działalność związaną z produkcja podzespołów samochodowych na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.


Firma nabyła przed rokiem działkę przy ul. E. Petersona o powierzchni około 7 tysięcy metrów kwadratowych, w południowej części parku. Jesienią inwestor uzyskał pozwolenie na budowę hali produkcyjno-magazynowej z częścią administracyjno-socjalną i rozpoczął budowę. Powierzchnia użytkowa nowego obiektu to 1581 m2, a jego kubatura ponad 9200m3. Kończy się obecnie wznoszenie piętrowej konstrukcji budynku wraz z magazynem. Zakończenie prac planowane jest w II połowie roku.

Specjaliści od elektrycznych podzespołów

Zakład Elektroniczny Jezpol powstał w 1987 roku. Podstawowym zakresem działalności firmy jest produkcja elektronicznych podzespołów samochodowych. W swojej ofercie posiada przerywacze kierunkowskazów, moduły zapłonowe, oświetlenie diodowe oraz szeroki asortyment regulatorów napięcia alternatora do samochodów produkcji polskiej jak i zagranicznej. Firma od lat inwestuje w nowoczesną bazę maszynową, systemy  kontroli jakości i stały nadzór nad procesami technologicznymi by oferować solidne i trwałe produkty.

- Siłą naszego parku jest różnorodność – mówi prezes BPPT, Andrzej Półgrabski. – Zapewniło to dużą stabilność funkcjonowania nawet w tak trudnym okresie, jakim dla gospodarki był ubiegły rok. Dlatego cieszy nas, że na jego terenie inwestują również mniejsze podmioty, także te działające już w Bydgoszczy lub okolicach. Z doświadczenia wiemy, że te firmy najdynamiczniej się rozwijają, zatrudniają kolejnych pracowników. Wraz z przeprowadzką inwestują w najnowsze technologie, tworząc coraz bardziej atrakcyjne miejsca pracy dla specjalistów z różnych branż. Dzięki ich inwestycjom budujemy lokalny kapitał. Te podmioty tu płacą podatki, tu inwestują swoje zyski. Warto to szczególnie docenić.

Gospodarcze serce regionu

Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny zajmuje powierzchnię 290,9 hektarów. Oferuje tereny inwestycyjne na sprzedaż oraz pod dzierżawę. Przygotowując tereny dla inwestorów, pracownicy spółki podejmują szereg działań obejmujących m.in. wydzielenie i podział geodezyjny działek, badania hydrogeologiczne gruntów, budowę nowej i rozbudowę już istniejącej infrastruktury. Aktualnie oferuje około 62,5 ha wolnych terenów. BPPT dokonuje podziału gruntu w zakresie wielkości i kształtu działki zgodnie z wymaganiami Inwestora. Cały obszar Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, gdzie oznaczono go jako teren aktywności gospodarczej, obejmującej działalność usługowo-produkcyjną, składowanie i magazynowanie. Inwestorzy mają tu zapewniony dostęp do mediów, w tym energii cieplnej. Ponadto część obszaru BPPT, o powierzchni około 46 ha, włączono do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.