logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Rzeka pełna muzyki
Już w najbliższą niedzielę (7 lipca) wraca Rzeka Muzyki - cykl koncertów na wodzie. Przed nami koncert Felix Jazz Orchestra. Wstęp wolny.


Rzeka Muzyki to bydgoska letnia tradycja – w lipcowe i sierpniowe niedzielne wieczory, publiczność uczestniczy w koncertach nad Brdą. Repertuar jest zawsze różnorodny – od jazzu i bluesa, przez rytmy latynoamerykańskie czy tango, aż po poezję śpiewaną czy muzykę operową.
Już w najbliższą niedzielę (początek o godz. 19) na Wyspie Młyńskiej wystąpi Felix Jazz Orchestra im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy (dawniej Big Band Akademii Muzycznej). Blisko 30 muzyków zagra utwory z płyty Solaris, zawierające autorskie kompozycje Michała Szlempo.

Potem czekać nas będzie jeszcze siedem koncertów. 14 lipca zapraszamy wszystkich którzy znają i kochają utwory Ady Rusowicz, Karin Stanek, Kasi Sobczyk i Czerwono-Czarnych oraz zespołu Breakout na koncert Kocham BigBit. Na scenie wystąpią dwie wokalistki: Małgorzata Jakubiec-Hauke i Magdalena Fudała. Tydzień później, 21 lipca wystąpią kubańczycy Jose Torres i zespół Havana Dreams, a 28 lipca zapraszamy na recital Hanny Śleszyńskiej. Podczas spotkania z Hanną Śleszyńska usłyszymy filmowe przeboje z repertuaru Lizy Minnelli, z musicalu Chicago – utwór „Mama Morton (When You’re Good to Mama), czyli wielkie hity musicalowe śpiewane po polsku w polskiej adaptacji. Będzie to brawurowa podróż przez utwory Brechta, zespołu Dwa Plus Jeden oraz znane utwory wielkich kompozytorów i tekściarzy w nowych aranżacjach (Jonasz Kofta, Wojciech Młynarski, K.I. Gałczyński, Adam Nowak). 4 sierpnia wystąpi pięciu energetycznych muzyków z zespołu Bibobit, których największą miłością jest jazz, który zgrabnie łączą z elektroniką, funkiem, groove i neosoulem. 11 sierpnia nad Brdą z koncertem Osiecka itp. itd…wystąpi Natalia Lesz. Tydzień później (18.08) zapraszamy na koncert Rubensa, który zadebiutował albumem „Piosenki, których nikt nie chciał. W ostatnią niedzielę sierpnia (25.08) wystąpi Pawbeats wraz z orkiestrą.

Koncerty będą się odbywać w każdą niedzielę lipca i sierpnia o godz. 19:00 na Wyspie Młyńskiej. Wstęp na każde wydarzenie jest bezpłatny. Prosimy zabrać ze sobą dobry humor i…..parasol – na wypadek deszczu.