logo miasta - trzy kolorowe spichrze
Translate:

Rzeka Muzyki wciąż płynie
Kolejna niedziela upłynęła pod znakiem Rzeki Muzyki. Na tak lubianej przez mieszkańców scenie na Brdzie stanęła gwiazda „Voice of poland”, Mikołaj Macioszczyk. Za tydzień na zbójnicki after zabierze nas Future Folk. Start o godz. 19:00, liczba miejsc ograniczona.


Bydgoszczanie spędzili kolejny niedzielny wieczór w amfiteatrze Opery Nova, gdzie wystąpił Mikołaj Macioszczyk, wokalista i gitarzysta, znany szerokiej publiczności z bardzo udanego udziału w ostatniej edycji popularnego programu "The Voice of Poland". Wykonawca ułożył program koncertu, przeplatając autorskie piosenki własnymi wersjami polskich i światowych przebojów. Usłyszeliśmy m.in. „Lubię wracać tam, gdzie byłem” Zbigniewa Wodeckiego, „Byłaś serca biciem” Andrzeja Zauchy, czy „Miłość, miłość” Krzysztofa Zalewskiego. Utalentowany artysta, który karierę zaczynał od występów na ulicach, często grywa koncerty sam, z gitarą i looperem. Tym razem  jednak towarzyszyli mu na scenie znakomici bydgoscy muzycy: Kris Forbot, Michał Kwaśniak, Jędrzej Szmelter, Kasper Łbik, Michał Stropa, Krzysztof Biernacki i Judyta Wenda. Młodzi wykonawcy stworzyli niepowtarzalną oprawę instrumentalną do wykonywanych utworów, a zgromadzoną nad Brdą publiczność zachwyciły świetne partie gitary i wyjątkowe improwizacje skrzypcowe. Cały wieczór nad „Rzeką”, niczym klamrą podsumował śpiewany wspólnie z publicznością tytułowy utwór tego koncertu „Ja żyję tak…”. 

W najbliższą niedzielę na scenie na Brdzie wystąpi Future Folk, który zaprezentuje nowoczesną wizję muzyki spod samych Tatr. Podhalańska grupa w składzie: Stanisław Karpiel-Bułecka, Szymon Chyc-Magdzin (rdzenni zakopiańczycy) i Matt Kowalsky między tradycyjne góralskie instrumenty i melodie włożyli mnóstwo świdrującej zmysły elektroniki - ostrej, ale tanecznej i wpadającej w ucho. Future Folk został artystą „trendy” podczas Sopot TOPtrendy Festiwal 2014. Ich piosenka „Malinowa dziewczyno” zdobyła największą liczbę głosów w głosowaniu sms-owym widzów. W lipcu 2015 r. ukazała się druga płyta zespołu „Zbójnicki After”.

Zaproszenia na najbliższy koncert można odbierać w ratuszu we wtorek w godz. 16.30-18.00 oraz w kolejne dni w godzinach pracy urzędu (do wyczerpania zapasów). Druga pula zaproszeń rozdawana jest przed samym koncertem w godz. 18:00-18:45, w amfiteatrze przy Operze Nova.