logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Rzeka Muzyki ponownie w wakacje – czeka nas osiem koncertów
Osiem koncertów z cyklu „Rzeka Muzyki” odbędzie się w letnie wakacje w amfiteatrze przy Operze Nova. Jak co roku będą one ogólnodostępne i darmowe. Nazwiska wykonawców poznamy najpóźniej w maju.


Rzeka Muzyki to już bydgoska letnia tradycja – w lipcowe i sierpniowe niedzielne wieczory publiczność może uczestniczyć w koncertach na Brdzie. Repertuar jest zawsze różnorodny – od jazzu i bluesa, przez rytmy latynoamerykańskie czy tango, aż po poezję śpiewaną czy muzykę operową.

Wzorem ubiegłym lat, jednym z wykonawców będzie stypendysta Prezydenta Miasta z 2018 lub 2019 roku lub studenci Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Nazwiska wszystkich wykonawców poznamy najpóźniej w maju. 

Rzeka Muzyki każdorazowo przyciąga tłumy bydgoszczan – w zeszłym roku w amfiteatrze na Brdzie wystąpili m. in. zespół Raz, Dwa Trzy, Kraków Street Band, Joanna Dark, Magda Navarette czy Kapela ze Wsi Warszawa. Od 2015 roku na scenie przy Operze Nova zaprezentowały się takie gwiazdy jak Marcin Wyrostek, Olga Bończyk Czy Elżbieta Adamiak. 

Oprócz cyklu Rzeki Muzyki, latem 2019 odbędą się także trzy koncerty w ramach "Rzeki Muzyki Młodych" i występy kabaretowe w ramach "Wieczoru z kabaretem". Na deskach sceny przy Operze Nova zaprezentują się także znakomici aktorzy w spektaklach przedstawianych w cyklu "Małe formy teatralne". W poprzednich edycjach zobaczyć można było m. in. Krystynę Jandę, Grażynę Szapołowską, Emiliana Kamińskiego czy Hannę Śleszyńską. 

Organizatorem Rzeki Muzyki i wszystkich wyżej wymienionych projektów jest Miasto Bydgoszczy, które w całości finansuje wydarzenie. Oferty na przeprowadzenie cyklu koncertów należy składać do 1 marca 2019 roku. Szczegóły TUTAJ.