logo miasta - trzy kolorowe spichrze

Rzeka Muzyki Młodych - BUSLAV wystąpi już dziś!
Piątkowe letnie wieczory zapowiadają się w tym sezonie wyjątkowo. W ramach cyklu „Rzeka Muzyki Młodych” w piątek 10 sierpnia w amfiteatrze przy Operze Nova wystąpi BUSLAV - polski multiinstrumentalista, kompozytor i twórca tekstów.


Rzeka Muzyki Młodych to koncerty polskich artystów, którzy na przestrzeni ostatnich kilku lat mocno odznaczyli się na muzycznej scenie. Jak do tej pory, tym razem również na koncerty zapraszamy do centrum miasta – amfiteatru Opery Nova i na Wyspę Młyńską.

Na kolejne spotkanie z cyklu Rzeka Muzyki Młodych zapraszamy 10 sierpnia (piątek). Tym razem zaprosiliśmy artystę, którego debiutancki krążek pojawił się w 2016 roku – BUSLAVA. Polski multiinstrumentalista, kompozytor oraz twórca tekstów. Jego muzyka balansuje na granicy popu, delikatnej elektroniki i piosenki poetyckiej. Karierę zaczynał jako muzyk sesyjny, współpracując z artystami krajowymi i zagranicznymi (m.in. Mariką, Mieczysławem Szcześniakiem, Sedativą, Team Horn Section NYC). Pracował też z Anną Marią Jopek, Noviką, Maciejem Maleńczukiem czy Smolikiem. Występował m.in. w jazzowych grupach Kovalczyk Big Band Project oraz Retro Funk, a także w kwintecie Goryl, gospelowym TGD (Trzecia Godzina Dnia), zagrał też na płycie dubowo-reggae'owego składu Sedativa, a także należał do nowojorskiego bandu wokalistki Cheryl Pepsii Riley. Buslav, tak jak Bovska zagra w amfiteatrze Opery Nova.

BUSLAV, 10 sierpnia (piątek), amfiteatr Opery Nova, godz. 21:00, wstęp wolny.

Rzeka Muzyki Młodych:
BUSLAV 10 sierpnia,  amfiteatr Opery Nova
Krzysztof Zalewski 31 sierpnia, Wyspa Młyńska